AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KOLARSTWO. Mały Wyścig Pokoju

DATA: 9 maja 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Zawodnik KTK Jan Gadera stanął na podium Małego Wyścigu Pokoju. 

  Jan Gadera z KTK Kalisz zajął drugie miejsce w 60. Ogólnopolskim Małym Wyścigu Pokoju. W miniony weekend w Poznaniu, rywalizowali żacy i młodzicy z czołowych wielkopolskich klubów, a także reprezentanci kolarskich ośrodków z Golczewa, Kołobrzegu, Maszewa, Polkowic, Stargardu oraz Szczecina.

  Temperatura poniżej 5 stopni Celsjusza i dokuczliwe opady deszczu nie odstraszyły najmłodszych adeptów kolarstwa, którzy wprawdzie zziębnięci i wyczerpani, ale ambitnie walczyli w sobotniej inauguracji Małego Wyścigu Pokoju. Rywalizację ze startu wspólnego wygrał Jan Gadera z KTK Kalisz, wychowanek SK Opatówek, a obecnie podopieczny trenera Jakuba Dąbrowskiego. Na trzecim miejscu uplasował się z kolei Piotr Kij, zawodnik UKS Zefir Wola Droszewska z ekipy prowadzonej przez trenera Krzysztofa Perza.

  W niedzielę aura była wprawdzie nieco lepsza, ale też nie rozpieszczała uczestników poznańskiego wyścigu. Najlepszy rezultat w jeździe indywidualnej na czas uzyskał Dawid Wika-Czarnowski (UKS Mróz Jedynka Kórnik), który jako jedyny pokonał dystans nieco ponad 4 kilometrów w czasie poniżej sześciu minut. Jan Gadera był drugi i takie też miejsce zajmował w klasyfikacji po tym etapie. Podczas popołudniowego kryterium ulicznego koledzy z ekipy KTK Kalisz znakomicie rozprowadzili Jana Gaderę, który po raz drugi odniósł etapowe zwycięstwo w tegorocznym MWP. Ostatecznie, w klasyfikacji generalnej wyścigu był drugi i został też jego najaktywniejszym uczestnikiem. Całe zmaganiawygrał Wika-Czarnowski. Ponadto w pierwszej dziesiątce "generalki" znaleźli się Wiktor Gałdyn i Stanisław Kowalski (obaj KTK Kalisz) oraz Piotr Kij. Ekipa kaliskiego klubu okazała się też bezkonkurencyjna w klasyfikacji drużynowej,  wyprzedzając UKS Mróz Jedynkę Kórnik i KKS Gostyń.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.