AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

IMPREZA. Witajcie w Miasteczku Europa

DATA: 10 maja 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Młodzi kaliszanie z flagami UE z prezydentem Kinastowskim. Fot. kalisz.pl

  Piknik „Miasteczko Europa” Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej odbył się wczoraj w Kaliszu.

  Wydarzenie było okazją do uczczenia piętnastej rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. Piknik miejski, integrujący mieszkańców Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej poprzez dobrą zabawę i liczne atrakcje, miał pokazać kaliszanom oraz mieszkańcom regionu jakie korzyści czerpiemy z obecności Polski w Unii Europejskiej.

  Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska zaprezentowało sposóby pozyskiwania funduszy europejskich i koordynowania zadań w ramach m.in. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w ramach strategii ZIT dla aglomeracji, rozwoju społeczno-gospodarczego i infrastrukturalno-środowiskowego. Można się było też dowiedzieć jak przez 15 lat zmieniły się gminy, należące do Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.

  Ponadto podczas imprezy można było spróbować świeżych i ekologicznych smakołyków, obejrzeć pokaz tańców narodowych i jedną z największych flag unijnych w Europie oraz wziąć udział w konkursach na temat Unii Europejskiej.

  Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza i prezes Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska oraz Andżelika Możdżanowska, Sekretarz Stanu Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju i Pełnomocnik  Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.