DATA: 13 maja 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    KKS stracił punkty z broniącą się przed spadkiem Wierzycą Pelplin. Fot. kkskalisz.com.pl

Sześć goli padło w spotkaniu Wierzycy Pelplin z KKS-em Kalisz.

Wierzyca w tym sezonie broni się przed spadkiem z III ligi. KKS walczy o awans do II ligi. W minionym tygodniu zwolnił trenera Dariusza Marca, którego na tym stanowisku zastąpił Sławomir Majak. To jednak nie pomogło i kaliszanie nie wywieźli z Pelplina trzech punktów.

Samo spotkanie było bardzo emocjonującym widowiskiem, w którym padło aż sześć bramek. Wynik, na 1:0 dla kaliskiej drużyny, otworzył, w 39. minucie, Gabriel Vidal Gonzalez. W drugiej połowie, a dokładnie w 48. minucie, na listę strzelców wpisał się Mateusz Żebrowski i było 2:0 dla KKS-u. Cztery minuty później zawodnik gospodarzy, Daniel Sławiński, strzelił bramkę kontaktową na 1:2. W 69. minucie sędzia podyktował karnego dla Wierzycy za faul Marcina Lisa. Jedenastkę wykorzystał pomocnik Jakub Mrozik i zrobiło się 2:2. To jednak nie był jeszcze koniec emocji w tym spotkaniu. “Trójkolorowi” błyskawicznie odpowiedzieli a w 70. minucie gości na ponowne prowadzenie wyprowadził Mateusz Gawlik. W 90. minucie, szansę na 3 punkty i zwycięstwo dla kakaesiaków zniszczył kapitan gospodarzy, Łukasz Racki. - Niestety, straciliśmy po raz kolejny bramkę w ostatniej minucie z zespołami z dolnej części tabeli - powiedział Robert Trzęsała, prezes KKS-u Kalisz.

Do końca sezonu pozostało już tylko sześć kolejek, a kaliszanie tracą do prowadzącego Lecha II Poznań pięć punktów. Trzecia ze stratą sześciu punktów jest Radunia Stężyca, a na czwarte miejsce w tabeli wskoczyła niespodziewanie mająca ostatnio bardzo dobrą serię Kotwica Kołobrzeg.

Kolejne spotkanie KKS rozegra u siebie w najbliższą sobotę ze Świtem Skolwin.

Wierzyca Pelplin - KKS Kalisz 3:3 (0:1)
    Bramki: 0:1 Gabriel Vidal Gonzalez 39. min, 0:2 Mateusz Żebrowski 48. min, 1:2 Daniel Sławiński 52. min, 2:2  Łukasz Racki 69. min, 2:3 Mateusz Gawlik 70. min, 3:3 Jakub Mrozik 90+1. min.