AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

UROCZYSTOŚĆ (FOTO). Sto lat OSP w Dzierzbinie

DATA: 13 maja 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  W sobotę 11 maja w Dzierzbinie w gminie Mycielin (powiat kaliski) odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu stulecia istnienia miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Obejrzyjcie fotoreportaż Kuby Ciesielskiego.

  Obchody rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w kościele pw. Wszystkich Świętych w Dzierzbinie. W uroczystościach wzięły udział władze samorządowe, goście z powiatu, licznie przybyli druhowie z miejscowej oraz okolicznych jednostek OSP i mieszkańcy Dzierzbina. 

  Po mszy świętej wszyscy druhowie wraz z rodzinami i przybyłymi jednostkami straży pożarnych, przemaszerowali uroczyście ulicami Dzierzbina, przy marszowych utworach wykonanych przez orkiestrę dętą z Mycielina. A przez miejscowość przejechał zabytkowy wóz strażacki. Dalsze obchody odbyły się w remizie OSP Dzierzbin, gdzie odsłonięto tablicę upamiętniającą setną rocznicę powstania jednostki. Jubileusz był również doskonałą okazją do podziękowań i wyróżnień. Odznaczony został m.in. prezes OSP Dzierzbin Ryszard Tomczyk, który otrzymał Złoty Medal Związku, OSP Dzierzbin została odznaczona Honorowa Odznaką za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego otrzymaną od Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Całość zakończyło wspólnie spotkanie integracyjne strażaków ochotników i ich rodzin.

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.