AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

P. RĘCZNA. Towarzyskie spotkanie dziennikarzy z Kalisza i Pleszewa

DATA: 13 maja 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Tradycyjnie już na zakończenie sezony meczowego Superligi, w której boje toczą szczypiorniści MKS Kalisz na boisko wybiegli amatorzy. W towarzyskim spotkaniu zmierzyli sie dziennikarze z Kalisza i Pleszewa.

  Od początku mecze są towarzyskie a tegoroczny dodatkowo niósł ze sobą dużą dawkę pozytywnej energii. Po pierwsze, chociaż godzinny bój na parkiecie musiał wyłonić zwycięzcę, to przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę, ruch i integrację. I oczywiście promocję piłki ręcznej i kaliskich szczypiornistów. Po drugie graliśmy dla Kariny Zachary, naszej przyjaciółki, koleżanki i zagorzałej kibicki, której od kilku miesięcy w różny sposób dajemy wsparcie w walce z chorobą. Tym pojedynkiem chcieliśmy jej przypomnieć, że cały czas jest w naszych myślach i wysyłamy jej pozytywne fluidy. Oczywiście Karina mecz rozpoczęła rzucając pierwszą piłkę.

  Godzinne spotkanie od początku było bardzo emocjonujące. Prym na boisku od samego początku wiedli gospodarze – drużyna złożona z kaliskich dziennikarzy oraz ich przyjaciół, z którymi lokalne media na co dzień ściśle współpracują chociaż goście z Pleszewa – grupa złożona z samorządowców, pracowników jednostek miejskich i tamtejszych gazet łatwo piłki nie oddała. Było sporo emocjonujących akcji i mrożących krew w żyłach sytuacji, które komentował senior kaliskich dziennikarzy sportowych Zbigniew Kościelak. Wynik, po ostatnim gwizdku, to 26:19 dla organizatorów spotkania, które było możliwe dzięki MKS Kalisz, który od początku wspiera amatorską drużynę kibiców. – Pierwszy mecz był typowo towarzyski i dla zabawy, ale okazało się, że tak jak rozwija się szczypiorniak w Kaliszu tak utworzona w pierwszym sezonie drużyna chce rozwijać swoje umiejętności – mówi Błażej Wojtyła, prezes klubu. – Treningi odbywają się regularnie a mecze z przedstawicielami sąsiednich miast zaczynają być tradycją. I niewykluczone, że przybiorą szerszą formę.

   

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.