AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

LEKKA ATLETYKA. Życiówki w Toruniu

DATA: 15 maja 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Młodzi kaliscy lekkoatleci podczas zawodów w Toruniu.

  Udane starty podczas rozegranego w minioną niedzielę w Toruniu mityngu lekkoatletycznego odnotowali reprezentanci UKS 12 Kalisz. Wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe.

  Przy bardzo złej, wietrznej i deszczowej aurze, świetnie spisali się podopieczni trenera Roberta Kurzajczyka. Mimo przenikliwego zimna, które jest wrogiem sprinterów, wszyscy stanęli na wysokości zadania uzyskując nowe rekordy życiowe. W biegu na 100 m. najlepszy czas odnotowała Maja Łyskowka (12.79), nieznacznie słabszy wynik uzyskała Julia Bogusz (13.91). Z kolei Julia Goździewicz dystans 300 m pokonaław czasie (44.92). Wszystkie zawodniczki startowały w kategorii młodzika. - Na uwagę zasługuje zwłaszcza wynik Mai Łyskowki, który jest obecnie trzecim wynikiem w kraju w tej kategorii wiekowej - podkreśla trener Paweł Wiśniewski.

  W grupie juniora młodszego rywalizował Kacper Górski, który w biegu na 300 m uzyskał czas (39.42). Do współzawodnictwa w biegu na 600 m przystąpił natomiast Jan Nowak, ale po pokonaniu niespełna 1/3 dystansu pojawiły się problemy z obuwiem. Kaliszanin wprawdzie ukończył bieg, ale o dobrym wyniku nie mogło być mowy. Ostatecznie uzyskał czas (1.36.52). 

   

  (kz, jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.