AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WYBORY. Robert Biedroń o problemach Kalisza

DATA: 16 maja 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  fot. Ewa Kabzińska

  - Kalisz jest jak do Słupsk i ma podobne problemy - mówił na spotkaniu ze swymi sympatykami lider partii "Wiosna" Robert Biedroń.

  Lider "Wiosny" Robert Biedroń spotkał się ze swoimi sympatykami pod kaliskim teatrem. Mówił, że Kalisz bardzo przypomina mu Słupsk, w którym przez lata był prezydentem. Jego zdaniem to bardzo podobne miasta. Słupsk także był kiedyś województwem. - Te miasta mają podobne problemy - mówił. - Kalisz to miasto piękne, historyczne, z potencjałem ludzi, ale też niestety ten potencjał nie został wykorzystany. Mamy siłę i entuzjazm mieszkańców miast średniej wielkości i nie zawahamy się jej użyć.

  Biedroń wspomniał też o smogu i problemach demograficznych Kalisza. -  Mamy w Kaliszu problem ze smogiem. Ludzie nie muszą umiera dlatego, że palimy węglem. Można od tego ucieka. Można stawia na odnawialne źródła energii. Kalisz leży w niecce i często tutaj są przekroczone normy smogu. Jesteście w niechlubnej czołówce polskich miast pod tym względem.

  Zdaniem lidera "Wiosny" państwo powinno dopłacać do transportu podmiejskiego w takich miastach jak Kalisz, bo samorząd sam sobie z tym nie poradzi.

  Biedroń przedstawił kaliskich kandydatów Wiosny do Europarlamentu: Mikołaja Pancewicza Kalinę Michocką.


  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.