AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WYBORY. Miller w Kaliszu

DATA: 17 maja 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Były premier Leszek Miller w towarzystwie kaliskich radnych SLD podczas konferencji prasowej. Fot. Tomasz Skórzewski.

  Były premier i obecny kandydat do Parlamentu Europejskiego Leszek Miller odwiedził Kalisz.

  Miller do europarlamentu startuje z drugiego miejsca listy Koalicji Europejskiej w Wielkopolsce. W ramach kampanii wyborczej były premier odwiedził w ostatnich tygodniach wiele miast w Wielkopolsce. Pod koniec kwietnia był gościem targów ogrodniczych i działkowych w Opatówku a wczoraj przyjechał do Kalisza, gdzie spotkał się z mieszkańcami miasta, zwiedził kaliską starówkę w obecności m.in. kaliskich radnych SLD Karoliny Pawliczak, Kamili Majewskiej Zbigniewa Włodarka oraz wziął udział w konferencji z dziennikarzami w restauracji Delicje. - Nowy Parlament Europejski będzie decydował o nowej perspektywie finansowej, będzie decydował o wysokości środków, które napłyną do Polski - podkreślił Leszek Milller. - Od 1 maja 2004 roku Polska otrzymała 110 miliardów euro netto. Chodzi o to żeby w następnych latach ten strumień pieniędzy nie wysechł, żeby środki które napłyną do naszego kraju były na miarę naszych potrzeb. Ważne jest, żeby prawo stanowione w PE było sformułowane poprawnie, wysokiej jakości i było korzystne dla krajów członkowskich - dodał były premier.

  Według Millera zagrożeniem dla UE w przyszłości mogą być frakcje skrajnie narodowe reprezentowane m.in. przez Matteo Salviniego i Marine Le Pen. - Do głosu dochodzą siły antyeuropejskie, które chciałyby rozsadzić UE od środka - powiedział były premier. - Trzeba czynić wszystko, żeby do tego nie dopuścić i budować sojusze złożone z przedstawicieli różnych krajów i rodzin politycznych, aby ten piękny projekt jakim jest wspólna Europa mógł być prowadzony dalej bez żadnego uszczerbku.

  Kandydat do Parlamentu Europejskiego powiedział też, że po wygranych wyborach będzie spotykał się z samorządowcami z Wielkopolski oraz zadeklarował pomoc w realizacji obwodnicy Kalisza. - Jeżeli w Kaliszu zapytać się co najbardziej doskwiera to oczywiście brak obwodnicy, która dla mnie z niebyt jasnych powodów do tej pory nie powstała - dodał premier.

  Na zakończenie swojego pobytu w Kaliszu były premier zjawił się w hali Arena, gdzie obejrzał spotkanie szczypiornistów Energi MKS z Zagłębiem Lubin. 

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.