AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLITYKA. Mosiński: Jest radość, pokora i chęć do dalszej pracy

DATA: 27 maja 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Jan Mosiński (PiS), fot. arch.

  Jan Mosiński (PiS) podsumował wyniki niedzielnych wyborów do Parlamentu Europejskiego. - Nie ma we mnie triumfalizmu - mówi. - Jest radość ze zwycięstwa, a jeżeli coś we mnie triumfuje to pokora i chęć do dalszej pracy na rzecz Polski i Polaków.

  I o ile w powiecie kaliskim partia Jarosława Kaczyńskiego zdeklasowała politycznych konkurentów wygrywając różnicą ponad 33%, to w Kaliszu Koalicja Obywatelska zyskała 10% więcej poparcia niż obóz Zjednoczonej Prawicy pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości.

   

  Zauważa to parlamentarzysta. - Nasz wyborczy sukces, to w dużej mierze zasługa mieszkańców małych miasteczek i wsi - podkreśla Jan Mosiński. - Ale każdy głos, także w Kaliszu, w Ostrowie Wielkopolskim, czy w innych miejscowościach naszego regionu był głosem na wagę zwycięstwa.

   

  Jak zauważa Mosiński, mimo iż w większych miastach PiS przegrało w starciu w kandydatami KO, to w porównaniu do europejskich wyborów z 2014 roku, Prawo i Sprawiedliwość odnotowało wzrost poparcia społeczeństwa. - W większych miastach, jak Kalisz, czy Ostrów Wielkopolski wygrali kandydaci Koalicji Europejskiej - mówi parlamentarzysta. - Ale w porównaniu do poprzednich wyborów do Parlamentu Europejskiego Prawo i Sprawiedliwość poprawiło swoje wyniki I to też trzeba dostrzegać.

   

  - Ze swojej strony z całego serca dziękuję tym wszystkim, którzy zaufali kandydatom z naszej listy - podkreśla Mosiński. - Polacy poparli kontynuację naszej polityki. Cieszę się ze zwycięstwa, ale nie popadam w triumfalizm i zapewniam, ze dalej będę kontynuował moją pracę organiczną, będę spotykał się z mieszkańcami Wielkopolski. Umiejętność słuchania głosu wyborców, głosu Wielkopolan może przyczynić się do jesiennego sukcesu wyborczego.

  (pik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.