AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WYBORY. Miller o wyniku PiS: Kiełbasa, kościół i propaganda

DATA: 27 maja 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Eurodeputowany Leszek Miller w towarzystwie kaliskich radnych SLD podczas konferencji prasowej, fot. Tomasz Skórzewski, arch.

  Leszek Miller (KE), były premier, były szef SLD oraz były przewodniczący Komitetu Integracji Europejskiej będzie, obok Ewy Kopacz (KE), Zdzisława Krasnodębskiego (PiS), Andżeliki Możdżanowskiej (PiS) i Sylwii Spurek (Wiosna) reprezentował Wielkopolskę w Parlamencie Europejskim.

  Na byłego premiera i przedstawiciela SLD głosowało prawie 80 tysięcy mieszkańców Wielkopolski. To trzeci po Ewie Kopacz (była premier z PO zdobyła ponad ćwierć miliona głosów) i Zdzisławie Krasnodębskim (przedstawicieli PiSu zdobył prawie 165 tysięcy głosów) wynik na liście z wielkopolskiego okręgu wyborczego.

   

  Polityk z listy Koalicji Obywatelskiej uważa, że sukcesu partii rządzącej należy szukać w skrócie "Dwa razy K plus P" - Czyli kiełbasa i kościół plus propaganda - powiedział w poniedziałek rano w RMF FM Leszek Miller. - Rozdawanie każdemu bez względu na jego sytuację materialną i bez żadnych kryteriów pokazujących sytuację ekonomiczną danej rodziny to nie jest inwestycja w przyszłość.

   

  Polityk SLD odniósł się także między innymi do ewentualnej współpracy z Wiosną Roberta Biedronia w czasie jesiennej kampanii do krajowego parlamentu - Robert Biedroń poniósł największą klęskę, jaka go do tej pory spotkała i nie sądzę, żeby go ktoś brał na poważnie pod uwagę - ocenił Miller. Komentując swoją najbliższą polityczną przyszłość w Parlamencie Europejskim, Leszek Miller powiedział: Wraz z moimi kolegami z SLD wejdę do frakcji Socjalistów i Demokratów - i to będzie nasza polityczna rodzina, w której będziemy uzgadniać swoje stanowiska.

  (pik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.