AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

TANIEC. 30 lat Sieraszewski Dance Studio

DATA: 3 czerwca 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Sieraszewski Dance Studio obchodzi 30-lat swojej działalności. Fot. Sieraszewski Dance Studio.

  W weekend odbył się jubileusz 30 lat Sieraszewski Dance Studio. 

  Założycielami Szkoły Tańca Sieraszewski Dance są Aurelia i Piotr Sieraszewscy. Szkoła rozpoczęła działalność w czerwcu 1989 roku. Jest ona jedną z najstarszych oraz najbardziej utytułowanych Szkół Tańca w Kaliszu. Od 30 lat prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych z Kalisza i powiatu kaliskiego. Szkoła liczy około 40 grup tanecznych, których zajęcia odbywają się w Kaliszu oraz m.in. w Liskowie, Zbiersku, Brzezinach, Raszkowie, Malanowie i w Goszczanowie.

  Zajęcia prowadzone są z zakresu Tańca Towarzyskiego (sportowego i użytkowego), Hip-Hop, Jazz, Disco Dance, Tańca Współczesnego i innych. Szkoła opiera się przede wszystkim na dziecięcych i młodzieżowych zespołach tanecznych. W zajęciach uczestniczą dzieci w wieku przedszkolnym, szkoły podstawowej, młodzież licealna, a nawet studenci. Prowadzone są również zajęcia dla dorosłych w formie Kursów Tańca Towarzyskiego, Użytkowego oraz Hip Hop. Szkoła oferuje wszechstronne przygotowanie tancerzy grup sportowych.

  W weekend odbyła się uroczysta gala z okazji jubileuszu 30-lecia szkoły. Aurelia i Piotr Sieraszewscy zostali podczas niej uhonorowani Medalem "Zasłużony dla Powiatu Kaliskiego". Podczas gali Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz, Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzena Wodzińska oraz Wójt Gminy Lisków Maria Krawiec wręczyli to wyróżnienie, gratulując dotychczasowych osiągnięć oraz życząc kolejnych sukcesów w pracy na rzecz edukacji tanecznej dzieci i młodzieży.

  Przez 30 lat trenerzy włożyli wielki wysiłek w edukację dzieci, młodzieży a także osób dorosłych z powiatu kaliskiego. Ich codzienna praca była wielokrotnie nagradzana, kiedy uczniowie państwa Sieraszewskich zdobywali wciąż nowe tytuły i nagrody na najważniejszych turniejach w całej Polsce a nawet poza granicami kraju. Szkoła jest członkiem Polskiego Towarzystwa Tanecznego oraz Polskiego Związku Tańca (dawniej Polski Związek Tańca Freestyle) należącym do International Dance Organization i World Dancesport Federation.

  Zespoły prowadzone przez Szkołę Tańca Sieraszewski Dance - Studio startują na najbardziej prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach o randze mistrzowskiej i Grand Prix Polski oraz festiwalach tanecznych, zdobywając najwyższe laury. Na swoim koncie posiadają złote, srebrne oraz brązowe medale Otwartych Mistrzostw Polski oraz Międzynarodowych Festiwali Tanecznych.  W zeszłym sezonie tanecznym zespoły prowadzone przez szkołę 55 razy stawały na podium, w tym 45 razy na pierwszym miejscu. 

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.