AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

IMPREZA. Rekordowe Tango Argentino

DATA: 6 czerwca 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Tango Argentino na ulicach Buenos Aires. Fot. wikipedia.pl

  Kalisz podejmie próbę ustanowienia rekordu w Tango Argentino. Na taneczne wydarzenie zapraszają Sieraszewski Dance Studio i CKiS. 

  Do ustanowienia rekordu potrzebnych jest minimum 100 uczestników, czyli 50 par. Nad przebiegiem całego wydarzenia będą czuwać profesjonalni sędziowie. - W tym roku Sieraszewski Dance Studio obchodzi jubileusz 30-lecia swojej działalności artystycznej - mówi Dariusz Grodziński, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki. - Z tej okazji organizuje szereg uroczystości i wydarzeń, które ten jubileusz mają uświetnić. Jednym z tych wydarzeń jest próba ustanowienia oficjalnego rekordu w jednoczesnym tańcu Tango Argentino. Projekt jest bardzo ciekawy i ambitny, bo nie każdy sprostał temu wyzwaniu, a już trzy miasta próbowały ustanowić taki rekord. Chcielibyśmy zachęcić wszystkich do udziału w tym oficjalnym biciu rekordu. - 9 czerwca planujemy pobić rekord Polski w ilości osób tańczących jednocześnie Tango Argentino - przyznaje Piotr Sieraszewski, właściciel Sieraszewski Dance Studio. - Jest to o tyle trudne, że jest to taniec w parach i trzeba wykonać jednocześnie program, który jest synchronicznie tańczony przez 5 minut. Jeżeli są osoby czy kluby, a także osoby nie związane z tańcem, które chciałyby przyłączyć się do ustanowienia rekordu, serdecznie zapraszamy.

  Próba pobicia rekordu w Tango Argentino odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca o godz. 18.00 na kortach przy Centrum Kultury i Sztuki. 

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.