PIŁKA NOŻNA (VIDEO). Zwycięstwo na otarcie łez

DATA: 11 czerwca 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    KKS wygrał wprawdzie mecz z Bałtykiem Gdynia ale nie awansował do II ligi. Fot. KKS Kalisz.

Trzy punkty zdobył w meczu z Bałtykiem Gdynia KKS Kalisz. Do II ligi awansowały jednak rezerwy Lecha Poznań.

Kaliszanie przed meczem z Bałtykiem liczyli na potknięcie prowadzących w tabeli rezerw poznańskiego klubu w meczu z trzecią Radunią Stężyca. Tak się jednak nie stało i Lech wygrał ten mecz 3:1. To oznaczało, że po końcowym gwizdku mógł świętować awans do II ligi.

Piłkarze KKS-u przystępując do meczu z Bałtykiem znali rezultat Lecha, a mimo to zagrali ambitnie i pokonali gości 3:0. W 17. minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Żebrowski. W 32. minucie piłkarz Bałtyku, Arkadiusz Korpalski trafił samobójczego gola a do przerwy było 2:0 dla kakaesiaków.

Druga połowa nie zmieniła obrazu gry i nadal na boisku dominowali piłkarze gospodarzy. W 58. minucie, po strzale Roberta Tunkiewicza, piłkę dobił do bramki Ivan Vidal Gonzalez i zrobiło się 3:0 dla KKS-u. Ten wynik utrzymał się do końca spotkania. Kaliszanie odnieśli wprawdzie zwycięstwo, ale była to wygrana na otarcie łez.

Po 33 kolejkach III ligi na prowadzeniu znajdują się rezerwy Lecha Poznań, które awansowały już do II ligi. Lechici mają 72 punkty i jeszcze dwa spotkania do rozegrania. W środę zmierzą się z Wierzycą Pelplin a w sobotę z Bałtykiem Gdynia. KKS ma o trzy punkty mniej od Lecha i wyjazdowy mecz z Bałykiem Koszalin. Trzecie miejsce z 66 pkt. zajmuje Radunia Stężyca, a czwarte mająca od niej o jeden punkt mniej Kotwica Kołobrzeg. Bez względu na wyniki ostatnich spotkań KKS zajmie więc drugie miejsce na koniec sezonu, które nie da mu upragnionego awansu do II ligi. Na taki awans kaliszanie mogą liczyć jedynie w przypadku wycofania się rezerwy poznańskiego Lecha z drugoligowych rozgrywek, a na to się nie zanosi.

KKS Kalisz - Bałtyk Gdynia 3:0 (2:0)
    Bramki: 1:0 Mateusz Żebrowski 17. min, 2:0 Arkadiusz Korpalski (s.) 32. min, 3:0 Ivan Vidal Gonzalez 58. min.

KKS Kalisz: Kamil Kosut - Damian Ślesicki, Mateusz Gawlik, Mateusz Żytko, Tomasz Owczarek (45. min Patryk Jarantowicz), Nikodem Fiedosewicz, Mateusz Żebrowski, Ivan Vidal Gonzalez (63. min Ivan Vidal Gonzalez), Robert Tunkiewicz (87. min Marcin Lis), Pavlo Hordijczuk, Ernest Dzięcioł (84. min Todor Trayanov).

Bałtyk Gdynia: Marek Szulc - Bartosz Zakrzewski, Bartosz Sobczak, Piotr Kręcki, Jakub Letniowski, Maksym Demianchuk, Michał Marczak, Filip Sobecki, Krzysztof Garczewski, Mateusz Andryszak, Arkadiusz Korpalski.