AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

NAUKA. Światowa Konferencja Zdrowia Rodziny

DATA: 10 czerwca 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Na konferencję zjechali naukowy z całego świata. Fot. kalisz.pl

  W weekend odbyła się Światowa Konferencja Zdrowia Rodziny, na którą do Kalisza przyjechali naukowcy z całego świata. 

  Inaugurację konferencji poprzedziło nabożeństwo ekumeniczne z udziałem przedstawicieli pięciu wyznań: grekokatolickiego, judaistycznego, katolickiego, ewangelicko-augsburskiego i prawosławnego. Przewodniczył mu kardynał Kazimierz Nycz.

  Celem konferencji było wskazanie roli jaką rodzina, będąca podstawową jednostką społeczną, ma w kształtowaniu zdrowia publicznego. To w rodzinie kształtują się nawyki dotyczące żywienia, braku używek i odpowiedniego trybu życia. Wykłady inauguracyjne, które odbyły się w gmachu Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego wygłosili profesorowie Witold Zatoński, Jonathan Samet i Peter Boyle. Uczestników powitał profesor Andrzej Wojtyła, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. - Konferencja była okazją, by szerzej spojrzeć na kwestię zdrowia publicznego. Wiemy, jak jest ono ważne i liczymy na to, że fachowcy wskażą jak dbać o zdrowie polskich rodzin. Warto podkreślić, że nasze dwudniowe obrady zwieńczy podpisanie Deklaracji Zdrowia Rodziny, która stanie się początkiem innego pojmowania kwestii zdrowia człowieka. Spojrzymy na nie w kontekście rodziny. Będziemy promować prawidłowe zachowania zdrowotne i konsekwentnie je realizować, dając przykład innym miastom w kraju i zagranicą - powiedział prezydent Kalisza, Krystian Kinastowski.

  Podczas imprezy odbyła się też sesja wykładów gości konferencji. Wydarzenie zakończyło podpisanie przez naukowców, samorządowców i jedną z kaliskich familii Deklaracji Zdrowia Rodziny. 

  Organizatorami konferencji były Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego oraz Miasto Kalisz. Współorganizatorami przedsięwzięcia: Harvard University, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce, University College London, Columbia University, Norwegian Institute of Public Health oraz University of Bath.  

   

  (nel)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.