AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

RADIO. Kalisz w Jedynce

DATA: 10 czerwca 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Prezydent Kinastowski i red. Roman Czejarek. Fot. kalisz.pl

  Kalisz zagościł na antenie Programu 1 Polskiego Radia.

  Program "na żywo" w popularnej ,,Jedynce'' nadawany był w sobotę od godz. 9.00 do 12.00. Plenerowe studio stanęło tuż przy ratuszu, a na gości czekali gospodarz audycji redaktor Roman Czejarek oraz reporter Maciej Walecki. Do rozmowy o mieście zaproszono Krystiana Kinastowskiego, prezydenta Miasta Kalisza, który zapraszał słuchaczy do Kalisza i mówił o jego wyjątkowości.

  Na pytania Romana Czejarka odpowiadali aktorka Barbara Wypych, laureatka Nagrody Miasta Kalisza, malarz Wojciech Brewka, autor odsłoniętego muralu na ścianie budynku przy ul. Górnośląskiej. Z kolei regionalista Piotr Sobolewski przybliżył historię Kalisza, tajemnice świątyń i najstarszych zabytków, a ksiądz prałat Jacek Plota, kustosz Narodowego Sanktuarium Św. Józefa przedstawił patrona miasta oraz Skarbiec Sanktuarium. Grażyna Schlender, dyrektorka Archiwum Państwowego w Kaliszu mówiła o badaniach nad najnowszą historią miasta.

  Przedstawiono Kalisz, jako miasto wielkich artystów, licznych festiwali, wydarzeń kulturalnych i sportowych, z ciekawą ofertą turystyczną. Z mikrofonem w ręku o trwającym święcie, znanych kaliszanach, ciekawostkach i mało znanych faktach z dziejów Kalisza opowiedzieli: dziennikarz i prezenter Robert Kuciński oraz reprezentujące Urząd Miasta Grażyna Dziedziak, Anna Woźniak, Agata Wierzejska-Holewska i Iwona Cieślak.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.