AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KOLARSTWO. Wielka Nagroda Kalisza

DATA: 11 czerwca 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Wielka Nagroda Kalisza odbędzie się już w najbliższą sobotę. Fot. wkaliszu.pl

  Po raz kolejny z okazji Święta Miasta na welodromie przy Wale Matejki młodzi kolarze powalczą o Wielką Nagrodę Kalisza. 

  Organizatorzy zapraszają też na kolejną, piątą już edycję Mistrzostw Kalisza na rowerkach biegowych. Jak zwykle na uczestników czekają bardzo cenne nagrody. Torowe zawody "Wielka Nagroda Kalisza", organizowane od wielu lat przez Kaliskie Towarzystwo Kolarskie, bez wątpienia stanowią jeden z ważnych punktów obchodów Święta Miasta. 

  Już w niedzielę, 16 czerwca, na kaliskim welodromie przy Wale Matejki kolarze rywalizować będą w widowiskowych wyścigach eliminacyjnych, punktowych i scratch, w kategorii młodzików i żaków, a także torowcy ze szkółek kolarskich. Zmagania rozpoczną się o godz. 15.00.

  Tradycyjnie już rywalizacji na torze kolarskim towarzyszyć będą Mistrzostwach Kalisza na rowerkach biegowych, w których swoich sił będą mogli spróbować najmłodsi miłośnicy dwóch kółek. Ta sportowa zabawa, adresowana do dzieci w wieku od 2 do 6  lat, cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem i wszystko wskazuje na to, że i tym razem padnie rekord frekwencji. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal i certyfikat. 

  Rozlosowane zostaną też liczne nagrody, w tym trzy rowerki dziecięce. Początek rywalizacji o godzinie 15.30, a zapisów można dokonać wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.ktk.kalisz.pl lub w dniu zawodów w godz. 14.30 - 15.20. Jak zwykle nieodłącznym elementem kolarskiego święta będzie loteria fantowa z cennymi nagrodami. Jej uczestnicy będą mogli zdobyć m.in. rowery ufundowane przez GilickiBike, Społem PSS w Kaliszu oraz www.roweryopatowek.pl.

  Głównym organizatorem imprezy jest Kaliskie Towarzystwo Kolarskie we współpracy z Wielkopolskim Związkiem Kolarskim, Ośrodkiem Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji i Miastem Kalisz.

   

  (kz, jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.