AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

DOFINANSOWANIE. Pół miliona dla klubów sportowych

DATA: 11 czerwca 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Poseł Jan Dziedziczak

  Prawie czterdzieści klubów i stowarzyszeń sportowych z południowej Wielkopolski otrzymało dofinansowanie z Programu „KLUB” realizowanego przez Ministerstwie Sportu i Turystyki.

  W tym roku pieniądze z tego resortu trafią do 3732 małych i średnich klubów z całej Polski.

  Prawdą jest to, że projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, bowiem to właśnie w małych i średnich klubach młodzież rozpoczyna swoją przygodę ze sportem. Należy wspomnieć, że dofinansowanie obejmuje zakup sprzętu sportowego, organizację obozów oraz wynagrodzenia trenerów – poinformował poseł Jan Dziedziczak, który zabiegał o przyznanie dotacji dla klubów z południowej Wielkopolski.

  Dofinansowanie daje szansę na rozwój młodzieży poprzez systematyczne treningi w dogodnych warunkach, jak również uatrakcyjni prowadzone zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży. Pieniądze dostały m.in. kluby i stowarzyszenia z Pleszewa, Krotoszyna, Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego, Czermina, Jarocina, Kępna, Piotrowa i Zbierska.

  - Mam wielką satysfakcję, że w naszym regionie dofinansowanie dostało aż tyle organizacji sportowych, które otrzymały od 10.000 zł (dla klubów jednosekcyjnych) do 15.000 zł (dla klubów wielosekcyjnych) - podsumowuje poseł Jan Dziedziczak.

  (red)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.