AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Mastersi górą!

DATA: 12 czerwca 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Rodzinne zdjęcie kaliskich mastersów. Fot. Michał Sobczak.

  Za nami druga edycja Mistrzostw Polski Masters w piłce ręcznej. W ramach turnieju rozegrano ponad 100 meczów z udziałem blisko 50 drużyn z całej Polski. Zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych wyłoniły niedzielne finały w hali Arena.  

  To były bez wątpienia największe tego rodzaju zawody w kraju. W pięciu halach, w tym czterech kaliskich, do rywalizacji stanęło 49 drużyn z różnych zakątków Polski. Przez dwa dni rozegrano ponad 100 meczów, w czterech kategoriach wiekowych, w tym jednej żeńskiej. Organizację turnieju po raz drugi wzięło na swoje barki stowarzyszenie KPR Szczypiorno. - Organizacja mastersów w całej Polsce cały czas się rozrasta. Jest nas coraz więcej. Nie wiem, jak jest w innych dyscyplinach sportu, ale w przypadku piłki ręcznej te turnieje są bardzo miłe, sympatyczne, choćby z tego względu, że spotykamy się w takim rodzinnym gronie. Tu nikt do nikogo nie ma urazu, wszyscy walczą, bo to jest sport walki, ale po meczach wszyscy są przyjaciółmi. To jest cudowne - mówi Jarosław Łuczak, prezes KPR Szczypiorno, współorganizator turnieju. 

  Wśród uczestników zmagań nie brakowało byłych graczy ligowych i członków kadry narodowej, także tych, którzy jeszcze niedawno czynnie uprawiali piłkę ręczną. Na parkiecie zobaczyliśmy m.in. Bartosza JureckiegoMariusza Jurasika i Arkadiusza Miszkę. W składzie zespołu weteranów KPR Szczypiorno znalazł się natomiast, już po raz drugi, Grzegorz Gowin, który w barwach reprezentacji Polski rzucił blisko 300 bramek. - Mimo zakończenia zawodniczej kariery nie potrafię żyć bez piłki ręcznej, cały czas potrzebuję adrenaliny, której dostarcza - podkreśla Grzegorz Gowin, który pełnił funkcję kapitana kaliskiej ekipy. - Mój brat ma dziewczynę z Kalisza, odwiedzam więc to miasto dość często. Dzięki temu poznałem tu wielu fajnych ludzi, a skoro tak, to nie mogłem z nimi nie zagrać i zrobię to również za rok. Turniej jest organizowany bardzo profesjonalnie, można powiedzieć, że na miarę ekstraklasy oldbojów. Pełen szacunek dla organizatorów, jak również sponsorów i władz miasta, które wspierają tę fajną imprezę, która ma na celu popularyzację piłki ręcznej, głównie wśród młodzieży.

  Gospodarze zajęli ostatecznie czwarte miejsce w kategorii +45. Rywalizację pań wygrał zespół Collected Team, będący mieszanką zawodniczek z Małopolski. W grupie mężczyzn tytuły mistrzowskie padły łupem szczypiornistów Kwidzyn Masters w kategorii powyżej lat 35, MHT Pabianice w turnieju 45+ i Lwy Jasia Łaziska Górne w kategorii powyżej lat 50. Najskuteczniejszym graczem decydujących potyczek okazał się Michał Janusiewicz, który dla Kwidzyn Masters rzucił siedem goli.

  Najlepsze ekipy nagrodzono pucharami, medalami i nagrodami rzeczowymi. Wręczono też nagrody indywidualne. W kategorii kobiet wszystkie powędrowały do przedstawicielek zwycięskiej drużyny. - Jesteśmy niesamowicie zadowolone i szczęśliwe z wygranej. Tak naprawdę to trochę niespodziewany sukces, bo przyjechałyśmy tutaj z bardzo skromnymi zamiarami. Pierwszy raz byłyśmy na takiej imprezie. Ale okazałyśmy się czarnym koniem i to nas cieszy - komentowała Dorota Basta z Collected Team, najlepsza zawodniczka MP Masters 2019.

  Imprezie towarzyszyły też zmagania młodych adeptów szczypiorniaka. Nie zabrakło konkursów dla kibiców, w których można było zdobyć m.in. okolicznościowe koszulki. Turniej miał również wymiar charytatywny. W trakcie jego trwania, pod auspicjami Fundacji „Klucz” i współudziale Fundacji „Z Godnością”,  prowadzona była zbiórka funduszy na rzecz Kariny Zachary i Piotra Żakowicza, którzy zmagają się z chorobami nowotworowymi.

  (kz)

   

  Klasyfikacje MP Masters 2019
  K33+
  1. Collected Team
  2. KPR Jelenia Góra
  3. Victoria Team
  4. Zgoda Ruda Śląska
  M35+
  1. Kwidzyn Masters
  2. Pogoń Zabrze
  3. AZS UJK Kielce
  4. Warszawianka Masters
  M45+
  1. MHT Pabianice
  2. Grunwald Oldboys Poznań
  3. Chrobry Głogów
  4. KPR Szczypiorno Kalisz
  M50+
  1. Lwy Jasia Łaziska Górne
  2. Masters Warszawa
  3. Oldboys Czuwaj Przemyśl
  4. Oldboys Bochnia

  Wyróżnienia indywidualne
  K33+
  najlepsza zawodniczka – Dorota Basta (Collected Team)
  najlepsza bramkarka – Beata Kornecka (Collected Team)
  król strzelców – Katarzyna Kawa (Collected Team)
  M35+
  najlepszy zawodnik – Marek Boneczko (Kwidzyn Masters)
  najlepszy bramkarz – Adam Wolański (Kwidzyn Masters)
  król strzelców – Arkadiusz Miszka (Pogoń Zabrze)
  M45+
  najlepszy zawodnik – Rafał Walczak (Grunwald Oldboys Poznań)
  najlepszy bramkarz – Marcin Zajkiewicz (MHT Pabianice)
  król strzelców – Przemysław Borsuk (MHT Pabianice)
  M50+
  najlepszy zawodnik – Marek Ciesielski (Lwy Jasia Łaziska Górne)
  najlepszy bramkarz – Zdzisław Chajdukiewicz (Masters Warszawa)
  król strzelców – Marek Kalinowski (Oldboys Czuwaj Przemyśl)

  Fot. dzięki uprzejmości Michała Sobczaka.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.