AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

INWESTYCJE. Wielkie otwarcie kompleksu Calisia One (FOTO)

DATA: 1 lipca 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Uroczyste otwarcie kompleksu Calisia One. Z lewej inwestor prezes Marcin Antczak. Fot. Maciej Garbowicz.

  28 czerwca przedstawiciele ANTCZAK Investments oficjalnie otworzyli kompleks biznesowo-hotelowo-kulturalny Calisia One. Łączący w sobie tradycję z nowoczesnością budynek stał się wizytówką Kalisza.

  W 27 miesięcy prezes ANTCZAK Investments Marcin Antczak zmienił niszczejący symbol Kalisza - fabrykę pianin i fortepianów Calisia - w obiekt, który jeszcze przed oficjalnym otwarciem stał się nową wizytówką naszego miasta. Na uroczystym otwarciu zjawiło się wielu kaliszan i zaproszonych gości z całej Polski oraz zagranicy, którzy mogli podziwiać zrewitalizowany kompleks w centrum miasta. Nie zabrakło koncertów i występów artystycznych.

   Calisia One to wielofunkcyjny kompleks biznesowy zrewitalizowany zgodnie z światowymi trendami i co ważne - otwarty na mieszkańców i ich potrzeby. Obiekt mieści się na terenie zrewitalizowanej przez ANTCZAK Investements fabryki pianin i fortepianów Calisia, która przez ponad 130 lat prężnie działa w Kaliszu. Deweloper niszczejący od lat obiekt zamienił w kompleks hotelowo-biurowo-usługowy Calisia One, włączając zrewitalizowany teren na nowo w tkankę miejską. I mimo że sam hotel mieści się w zupełnie nowym, dobudowanym do zabytkowej części fabryki budynku - jego charakter mocno wpisuje się w atmosferę miejsca. Fasada hotelu została zaprojektowana przez pracownię MODOarchitektura z Poznania, w nawiązaniu do historycznej formy zespołu budynków fabryki. Oprócz części hotelowej i butikowego biurowca z powierzchnią biurową najwyższej klasy, w kompleksie Calisia One znajdą się również: PROHAB Health Club (SPA, basen, sauna fińska) z podgrzewanym tarasem ulokowanym na IV piętrze budynku, klub muzyczny - Atmosphere Club oraz zaprojektowany na nowo dziedziniec fabryki otoczony takimi konceptami kulinarnymi jak: Restauracja Roma, Kampai Sushi, Wine Bar czy cukiernia oraz sala bankietowo - konferencyjna idealna do organizacji przyjęć, czy spotkań biznesowych. - Zainteresowanie, z jakim spotkała się nasza inwestycja przerosła moje najśmielsze oczekiwania - mówi prezes Marcin Antczak, inwestor. - Jeszcze przed oficjalnym otwarciem w kompleksie odbyło się kilka spotkań prasowych, wydarzeń branżowych czy eventów firmowych, a kolejne już są ustalane. Sala konferencyjna i bankietowa pozwalają na organizację wielu różnorodnych aktywności biznesowych - od firmowych jubileuszy przez szkolenia czy konferencji. Hotel Hampton by Hilton zaprasza na kawę czy koktajl o każdej porze dnia, ale także lunch czy kolację. Dla lubiących egzotykę mamy menu Kampai Sushi, a Chleb i Wino oferuje miły wieczór z tapasami, przy kieliszku dobrego trunku. Restauracja Roma również ma nową kartę dań, którą warto wypróbować. Na deser zapraszamy z kolei do cukierni Marysieńka.

  Latem na dziedzińcu Calisia One mają odbywać się eventy, koncerty czy degustacje, a gustownie i z klasą urządzony obiekt już stał się wizytówką naszego miasta.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.