AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

IMPREZA. Święto rzeki i Calisia Triathlon

DATA: 12 lipca 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W promocję imprezy zaangażowali się prezydenci miasta, którzy mają zamiar wystartować w triathlonowej sztafecie. Fot. kalisz.pl

  Już tylko niespełna dwa miesiące zostało do startu triathlonowego święta w Kaliszu. 1 września w godzinach porannych kilkuset entuzjastów tego sportu zmierzy się z nurtem Prosny, przejedzie malowniczymi trasami odcinek kolarski i pobiegnie wzdłuż rzeki.

  To nie koniec, gdyż ,,Calisia Triathlon'' to także impreza, gdzie oprócz kibicowania, będzie można aktywnie spędzić cały dzień. Ruszyły zapisy do towarzyszącego triathlonowym zmaganiom biegu dla dzieci z przeszkodami. Zapisy na www.triathlonkalisz.pl. Organizatorzy zaprezentowali już medal i oficjalną koszulkę imprezy. 

  Święto rzeki i jednocześnie zakończenie wakacji to okazja nie tylko do zmagań sportowych, ale także wysłuchania koncertu nad rzeką, czy obejrzenia seansu w kaliskim kinie letnim. Tym niemniej 1 września wody Prosny opanują triathloniści! Już od godzin porannych ruszy ,,Calisia Triathlon''. Zawodnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse i trzy formaty. 28,25km (czyli szybka 1/8) składająca się z: 475m pływania, 22,5km jazdy na rowerze, 5,275km biegu. Ponadto 56,5km (zwana też potocznie „ćwiartką”), która wymaga pokonania: 950 m pływania, 45km jazdy na rowerze oraz 10,55km biegu. Ten dystans wystąpi także w formule sztafet, gdzie każdy z zawodników pokonuje jedną dyscyplinę. Ułamki dystansów nawiązują do części pełnego dystansu - tzw. „IronMan”, który składa się z 3800 m pływania, 180 km na rowerze i maratonu (42 km) na koniec. - Zapraszamy na wyjątkowe święto triathlonu do Kalisza. Liczymy, że każdy triathlonista i kibic dopisze tutaj swoją sportową historię. Triathlon wraca do miasta - w 1985 r. odbyły się w Kaliszu drugie w Polsce zawody triathlonowe, w tym pierwsze na najdłuższym, królewskim dystansie. Taka tradycja zobowiązuje - komentuje Aleksander Rosa, rzecznik prasowy imprezy. - W pierwszej edycji startujemy z dystansami dla każdego, kto uprawia sport. Zależy nam na tym aby oprócz samego triathlonu i zawodników także mieszkańcy Kalisza przyszli nie tylko pokibicować, ale spędzić ciekawie czas. Przewidujemy liczne atrakcje od pokazu latania nad wodą (Flyboard) aż po imprezę biegową z przeszkodami dla najmłodszych, na którą już można zapisać swoje pociechy - dodaje Rosa.

  Start i meta rywalizacji oraz przeważająca część atrakcji będą miały miejsce w sąsiedztwie Kaliskiego Parku Wodnego. Organizatorzy przewidują organizację strefy dla dzieci i aktywności dla dorosłych, którzy przyjdą kibicować „ludziom z żelaza”. W bezpośrednim sąsiedztwie Aquaparku znajdzie się także strefa zmian, gdzie triathloniści przesiądą się na rower a następnie rozpoczną etap biegowy. 

  Dla każdej triathlonistki i triathlonisty przewidziano rozbudowane pakiety startowe i bezcenny relaks w strefie finiszera, gdzie będą mogli odpocząć po rywalizacji. Każdy z zawodników otrzyma także wejściówkę do kaliskiego Aqua Parku, gdzie zregeneruje się po wysiłku. 

  Kolejną atrakcją dla najmłodszych będzie bieg z przeszkodami, który odbędzie się po rywalizacji głównej. Patronować będzie biegowi znana jednostka wojskowych komandosów Formoza i to właśnie pod ich logiem wystartują po triathlonowej rywalizacji dorosłych. Szczegóły na stronie www.triathlonkalisz.pl oraz na profilu społecznościowym na portalu Facebook/www.facebook.com/triathlonkalisz/

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.