AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POŻEGNANIE. Zmarł Piotrek Żakowicz. Marsz ulicami miasta

DATA: 12 lipca 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Piotrek Żakowicz.

  Zmarł 16-letni Piotr Żakowicz. W piątek odbędzie się specjalny marsz, podczas którego jego koledzy chcą upamiętnić młodego kaliszanina.

  Piotr Żakowicz był uczniem Szkoły Podstawowej nr 18 w Kaliszu i czynnym sportowcem. Grał w piłkę nożną i uprawiał z sukcesami karate. Normalne życie Piotrka zostało zakłócone w sierpniu 2018 roku. Na nodze chłopca pojawił się niewielki guz. Początkowo wydawało się, że to drobny uraz, być może w wyniku uderzenia podczas treningu. Niestety, diagnoza okazała się fatalna. Narośl na nodze to nowotwór złośliwy, który w szybkim tempie niszczy organizm nastolatka. Od sierpnia 2018 roku kaliszanin przechodził chemioterapię w Warszawie. Niestety, nowotwór miał przerzuty na płuca. 

  W pomoc młodemu kaliszaninowi włączyły się organizacje charytatywnie, szkoły i wielu mieszkańców Kalisza. Niestety, w czwartek 11 lipca chłopiec przegrał walkę z chorobą. 

  W piątek o godz. 19.00 spod Szkoły Podstawowej nr 18 w Kaliszu, pod pomnik Jana Pawła II wyruszy marsz pamięci, podczas którego koledzy i przyjaciele pożegnają zmarłego wczoraj Piotra Żakowicza. Przemarsz organizują rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18. - Spotykamy się wszyscy, którzy chcą pożegnać i podziękować Piotrkowi Żakowiczowi za to co zrobił dla naszych dzieci, bo zrobił wspaniałą rzecz. Chcemy przejść od szkoły pod pomnik ulicami Kalisza i pokazać, że był dla naszych dzieci wzorem do naśladowania, był wielkim wojownikiem... PIOTR TO DLA CIEBIE, NIE ZAPOMNIMY O TOBIE, NIE DA SIĘ - czytamy na profilu facebookowym Szkoły Podstawowej nr 18 w Kaliszu.

  Pogrzeb zmarłego Piotrka Żakowicza odbędzie się w kościele pw. Opatrzności Bożej przy ul. Polnej w Kaliszu w sobotę, 13 lipca, o godzinie 12.15.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.