AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

INWESTYCJE. Diecezja buduje halę sportową przy Seminarium i Zespole Szkół Technicznych

DATA: 30 lipca 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Diecezja Kaliska buduje halę sportową za ponad 10 mln zł. Z obiektu będą korzystać alumni Seminarium oraz uczniowie diecezjalnego Zespołu Zespołu Szkół Technicznych. 

  Stołeczna firma Moris Polska jako generalny wykonawca zbuduje w Kaliszu salę gimnastyczną. Będzie ona stanowiła uzupełnienie dla Zespołu Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej pod patronatem Św. Józefa oraz Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Kaliskiej.

  W ramach kontraktu wartości 10,7 mln zł powstanie obiekt o długości 50,3 m, szerokości 33,9 m i wysokości 11 m. Niedawne wejście na budowę zainicjowało już tę inwestycję.

  Umowę z Diecezją Kaliską komentuje prezes Moris Polska Maurycy Bryła:  - Jedną z naszych głównych specjalizacji jest modernizacja obiektów sportowych, ich rozbudowa, bądź też budowa od podstaw. Rynek komercyjny oraz zamówień publicznych doskonale zna naszą firmę od tej właśnie strony i od lat głęboko ufa w nasz potencjał projektowy i wykonawczy, niemniej w przypadku Kalisza wynosimy z tego kontraktu dodatkową satysfakcję. Spotkaliśmy się oto z uznaniem prestiżowej instytucji kościelnej. Dzięki temu do sportu i rekreacji w Kaliszu wniesiemy nową jakość zarówno dla osób świeckich, jak i duchownych. Podkreślenia wymaga fakt, iż nie są to nasze pierwsze pozytywne doświadczenia z inwestorami reprezentującymi kościół lub inne instytucje wyznaniowe. Doświadczenia te pozwalają nam lepiej i sprawniej współpracować z tak wymagającymi partnerami naszych realizacji.

  Na realizację inwestycji składa się budowa sali gimnastycznej wraz zapleczem sanitarnym, pomieszczeniami pomocniczymi i technicznymi. Obiektowi będzie towarzyszył dwupoziomowy łącznik łączący salę gimnastyczną z budynkiem technikum i z przejazdem w poziomie parteru. Budynek będzie wykonany jako konstrukcja słupowa posadowiona na stopach lub ławach fundamentowych z ewentualnym zastosowaniem pali od strony południowej. Fragment budynku wcinający się w teren zalewowy wody stuletniej wraz z pasem terenu z drogą pożarową planuje się umieścić na nasypie o wysokości ok. 1 m.

  Wejście na budowę relacjonuje dyrektor ds. inwestycji Moris Polska na region południowo-zachodni Piotr Królikiewicz: - Teren obecnej kaliskiej inwestycji nie jest łatwy ze względu na grunt. Występuje w nim podłoże w postaci nasypu niekontrolowanego, ale nasze biuro projektowe wdrożyło odpowiednie technologie, aby fakt ten w najmniejszym stopniu nie zakłócał przebiegu budowy. Mamy w regionie bardzo profesjonalnych i dobrze sprawdzonych partnerów-podwykonawców i bez wątpienia oni też wezmą udział w realizacji tego projektu w zakresie robót ziemnych oraz sieci sanitarnych i elektrycznych”.

  Osiągnięcie stanu surowego planowane jest na listopad br., natomiast stanu surowego z dachem na grudzień. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie spodziewane jest w sierpniu 2020 roku.

  (RED)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.