AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KONCERT. Festiwal Abba Pater

DATA: 5 sierpnia 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W festiwalu wystąpił Mieczysław Szcześniak. Fot. kalisz.pl

  Tłumy kaliszan przybyły na 8. Festiwal Abba Pater, który odbył się w niedzielę w hali Arena.

  Podczas imprezy w Arenie zapanowała atmosfera modlitwy, uwielbienia i chrześcijańskiej radości. Wydarzenie rozpoczęło się od świadectwa, które przedstawił Marcin Zieliński i modlitwy. Wręczono nagrodę w konkursie na namalowanie obrazu Boga Ojca według czarno-białej kopii obrazu nieznanego autora powstałego na podstawie opisu Matki Eugenii Ravasio. Odebrała ją Patrycja Wojtanowska.

  Następnie wierni wzięli udział w Eucharystii pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka, po której rozpoczęła się muzyczna część spotkania. W wielkim koncercie uwielbienia wystąpili: wokaliści, muzycy, artyści związani z muzyką chrześcijańską oraz chór złożony z uczestników warsztatów poprzedzających festiwal. Na scenie pojawili się: Jakub Tomalak, Natalia Niemen, Beata Bednarz, Mieczysław Szcześniak, Mateusz Mate.O Otremba, Julia StolpeMichał Król, Marta Ławska, Marzena Ugorna, Adam Baron, Dominik Tuchołka, Dawid Wirmański.

  Organizatorem wydarzenia była fundacja Abba Pater z Kalisza, współorganizatorem: Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.