KOLARSTWO. Mistrzostwa Polski amatorów. Brązowy Gilicki Bike

DATA: 20 sierpnia 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Drużyna Gilicki Bike zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Polski Amatorów w kolarstwie.

Brązowy medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski Amatorów 2019 zdobyła ekipa Gilicki Bike.

Mistrzostwa odbyły się w Krzywiniu w Wielkopolsce. W imprezie wystartowało ponad 50 zespołów złożonych z pięciu zawodników, które rywalizowały na liczącej 45 kilometrów trasie. W składzie kaliskiej ekipy Gilicki Bike znaleźli się: Włodek Gilicki (kapitan), Sławek Wągrowski, Adrian Juszczak, Łukasz Michalski i Mateusz Różański.

Kaliszanie spisali się bardzo dobrze i zdobyli brązowy medal. - Pojawiliśmy się pierwszy raz na takiej imprezie - relacjonuje Mateusz Różański. - Byliśmy bardzo zmotywowani i dobrze przygotowani pod względem taktycznym i fizycznym dzięki Krzysztofowi Perzowi i Włodkowi Gilickiemu. Liczyliśmy na miejsce w pierwszej piątce, ale zdobycie brązowego medalu w mistrzostwach jest dla nas wielkim sukcesem. Rywalizowalismy z zespołami specjalizującymi się tylko w takich zawodach i byłymi zawodowymi mistrzami Polski, zwycięzcami zagranicznych zawodów. Tak więc nasz sukces jest bardzo cenny