AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

OŚWIADCZENIE. Samorządny Kalisz o starcie Janusza Pęcherza do Senatu

DATA: 21 sierpnia 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Po decyzji Janusza Pęcherza o starcie do Senatu z listy wyborczej Koalicji Obywatelskiej oświadczenie wydało jego macierzyste Stowarzyszenie Samorządny Kalisz.

  Janusz Pęcherz jest członkiem Stowarzyszenia Samorządny Kalisz. Przez trzy kadencje, od 2002 do 2014 roku był prezydentem Kalisza. W ostatnich wyborach samorządowych na prezydenta miasta, które odbyły się w ubiegłym roku, poparł kandydata stowarzyszenia Krystiana Kinastowskiego. Ten ostatni wygrał wybory i został nowym włodarzem miasta. Pęcherz głosami koalicyjnych radnych ,,Samorządny Kalisz i Wszystko dla Kalisza'' oraz PiS-u został natomiast wybrany Przewodniczącym Rady Miasta Kalisza. Przeciwko jego kandydaturze głosowali z kolei m.in. radni Koalicji Obywatelskiej. Wczoraj oświadczenie w sprawie startu Janusza Pęcherza w wyborach do Senatu z listy KO wydało Stowarzyszenie Samorządny Kalisz. 

  - Ideą powstania i wieloletniej działalności Stowarzyszenia Samorządny Kalisz jest praca na rzecz Kalisza, samorządu, który budujemy i rozwijamy już czwartą kadencję. Miasta dla nas najcenniejszego, którego interes jest nadrzędną wartością dla wszystkich członków i sympatyków Samorządnego Kalisza, wartością nadrzędną wobec osobistych ambicji i celów politycznych. Jesteśmy samorządowcami, nie politykami. 

  Zbliżają się bardzo ważne wybory. Polacy wybiorą swoich przedstawicieli do Sejmu i Senatu, którzy utworzą nowy rząd. Liczymy, że Polacy dokonają świadomego i dobrego wyboru. My jako organizacja samorządowa i apolityczna nie bierzemy w tych wyborach udziału. Do kandydatów z naszego okręgu do Sejmu i Senatu apelujemy o merytoryczną i spokojną debatę wyborczą, by zawsze kierowali się dobrem miasta i ludzi, których reprezentują. Dość już agresji i brudnej walki w polityce.

  Zarząd Stowarzyszenia Samorządny Kalisz informuje, że Stowarzyszenie nie ma swojego kandydata w tych wyborach, nie udzielamy swojego poparcia żadnemu z ubiegających się o te zaszczytne funkcje w Parlamencie. Jednocześnie zapewniamy, że, jak na początku swojej kadencji uczynił prezydent Kalisza Krystian Kinastowski, o sprawach dla Kalisza ważnych potrafimy i chcemy rozmawiać z politykami z każdej opcji. Rozmowa tak, ale w polityczne spory nie będziemy się angażować, bowiem zgodnie z zapewnieniami sprzed wielu miesięcy tworzymy Koalicję Kaliszan, w Radzie Miasta i na ulicach z tysiącami mieszkańców. Sytuacja w Radzie Miasta jest stabilna, prezydent i jego zastępcy tworzą energiczny, pracowity zespół, którego nie zamierzamy zmieniać. Przed nami wiele wyzwań, pracy, ale mamy na to siły i plany. Poświęcamy się miastu, nie mamy czasu na politykę.

   

  Zarząd Stowarzyszenia Samorządny Kalisz

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.