AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

FILM. Calisia wczoraj i dziś (video)

DATA: 22 sierpnia 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Dzięki inwestorowi firmie FB Antczak budynek Calisii odzyskał swój blask. Fot. Kuba Ciesielski.

  Powstał film ,,Calisia-CalisiaOne. Od śmierci do narodzin''.

  Film to dzieło architekta i pracownika FB Antczak, Macieja Garbowicza. Na liczącym prawie 9 minut filmie widzimy ostatnie lata pofabrycznego budynku po byłej fabryce fortepianów ,,Calisia'' przy ul. Złotej oraz jego gruntowną modernizację. Kilka lat temu niszczejący zabytkowy obiekt zakupiła firma Antczak, która przywróciła mu dawny blask. Efekt imponującej, 4-letniej pracy inwestora można zobaczyć w filmie. Ujęcia zostały zrobione na zewnątrz budynku, w jego wnętrzach oraz z lotu ptaka W miejscu byłej fabryki fortepianów powstał m.in. hotel Hampton by Hilton oraz nowoczesne centrum biuro-usługowe. 

  Dodatkowo powstało także Patio CalisiaOne z przytulnymi restauracjami i kawiarniami. To wszystko sprawiło, że budynek stał się jednym z najciekawszych obiektów architektonicznych Kalisza i jest dziś bardzo chętnie odwiedzany przez gości oraz mieszkańców miasta. 

   

  Pomysłodawcą, reżyserem, scenarzystą i montażystą filmu jest Maciej Garbowicz, architekt z FB Antczak. Ujęcia z drona wykonał m.in. Włodzimierz Kuba Staszak.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.