PIŁKA NOŻNA. Zwycięstwo nad morzem. Powrót na fotel lidera (video)

DATA: 2 września 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    KKS pokonał w weekend Gwardię Koszalin i znów został liderem III ligi. Fot. kks kalisz.pl.

Trzy punkty z dalekiego wyjazdu nad morze przywieźli piłkarze KKS-u Kalisz. Po zwycięstwie z Gwardią Koszalin kaliszanie powrócili na fotel lidera III ligi.

Gwardia to zespół, który do niedawna grał jeszcze w II lidze. Teraz jednak piłkarze z Koszalina bronią się przed spadkiem z III ligi. W sobotę to KKS był faworytem i nie zawiódł.

W wyjściowej jedenastce KKS-u można było zobaczyć powracającego po kontuzji pomocnika Michała Boreckiego. Z urazami nadal walczą Mateusz Żytko oraz Robert Tunkiewicz. Mecz rozstrzygnął się już do przerwy, kiedy to KKS zdobył dwa gole. Na listę strzelców wpisali się w 33. minucie Daniel Kamiński i było 1:0 dla gości. W 40. minucie pięknym rajdem lewą flanką popisał się Mateusz Mączyński. Kaliski obrońca wyminął defensorów z Koszalina, a następnie płaskim strzałem, tuż przy słupku, pokonał goalkeepera rywali.
    Druga część gry nie odmieniła losów spotkania. Gwardziści sporadycznie dochodzili do głosu, ale próby te nie okazały się groźne. KKS wygrał ten mecz 2:0 i znów został liderem III ligi.

Drużyna Ryszarda Wieczorka ma 16 punktów i o jeden punkt więcej od drugiego w tabeli Mieszka Gniezno.

W najbliższą sobotę KKS zagra w hicie 7 kolejki właśnie z wiceliderem Mieszkiem. Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 7 września o godz. 18.00 na stadionie przy ul. Łódzkiej.

Gwardia Koszalin - KKS Kalisz 0:2 (0:2)

Bramki: 1:0 Daniel Kamiński (33), 2:0 Mateusz Mączyński (40).

KKS Kalisz: Józef Burta - Damian Ślesicki, Mateusz Gawlik, Andrzej Kaszuba, Mateusz Żebrowski (86. min Damian Poliński), Mateusz Mączyński, Michał Borecki (62. min Daniel Stanclik), Paweł Łydkowski, Adrian Łuszkiewicz, Daniel Kamiński (78. min Fabian Hiszpański), Andrzej Trubeha (68. min Sebastian Kaczyński).

Gwardia Koszalin: Adrian Hartleb - Mateusz Piotrowski, Maciej Bachleda, Daniel Wojciechowski, Aleks Hendryk, Sebastian Ginter, Krystian Krauze, Bartosz Maciąg, Aleks Silski, Marcin Kurs, Gabriel Szygenda.