PIŁKA RĘCZNA. Wystartowała Superliga. Zwycięstwo na początek

DATA: 2 września 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    MKS udanie rozpoczął nowy sezon. Fot. Michał Sobczak.

Od zwycięstwa rozpoczęli zmagania w tym sezonie w PGNiG Superlidze piłkarze ręczni Energi MKS Kalisz.

W pierwszej kolejce kaliszanie, którzy do obecnych rozgrywek przystąpili w nieco odmienionym składzie, niż w poprzednim sezonie zmierzyli się z Piotrkowianinem Piotrków.

Do przerwy gospodarze prowadzili trzema bramkami 15:12. W drugiej połowie w 36. minucie podwyższyli to prowadzenie na 19:15 i wydawało się, że łatwo wygrają to spotkanie. Tak się jednak nie stało a Piotrkowianin zaczął gonić wynik.

Końcówka spotkania była emocjonująca. Na pięć sekund przed końcem spotkania Marek Szpera pokonał Damiana Procho a ta bramka dał MKS-owi zwycięstwo 27:26.

Energa MKS Kalisz - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 27:26 (15:12)

Energa MKS: Krekora, Zakreta, Liljestrand - Kniaziew 10, Szpera 5, Drej 4, Gąsiorek 2, Klopsteg 2, Misiejuk 2, Maliarewicz 1, M. Pilitowski 1, Bożek, Galewski, Kamyszek, Krycki, K. Pilitowski.

Kary: 10. min. Rzuty karne: 2/2.

Piotrkowianin: Kot, Procho 1 - Swat 6, Iskra 4, Pacześny 4, Szopa 4, Mróz 2, Sobut 2, Kaźmierczak 1, Nastaj 1, Woynowski 1, Mastalerz, Turkowski.

Kary: 8. min. Rzuty karne: 4/5.

Widzów: 1600.