PIŁKA NOŻNA. Lider nie zwalnia. Mieszko pokonany (video)

DATA: 9 września 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    KKS pokonał w sobotę Mieszka Gniezno i umocnił się na pozycji lidera III ligi. Fot. KKS Kalisz.pl

Zwycięstwo z wiceliderem Mieszkiem Gniezno odnieśli piłkarze KKS-u Kalisz.

Kaliszanie po 6 kolejkach III ligi byli liderem, a zespół z Gniezna wiceliderem tabeli. W sobotę na Łódzkiej oba zespoły skonfrontowały swoje umiejętności. Spotkanie od dłuższego czasu elektryzowało fanów obu drużyn. Do kadry KKS-u Kalisz powrócił po urazie Robert Tunkiewicz, ale niestety nadal z kontuzją zmaga się Mateusz Żytko, który przez to nie mógł zagrać z Mieszkiem.

Od pierwszego gwizdka, zawodnicy nie przebierali w środkach i ostro walczyli o każdą piłkę. Często mogliśmy zobaczyć wypracowane kontrataki oraz grę “box-to-box”. Na plus można zapisać także wykorzystanie stałych fragmentów gry, w tym głównie rzutów rożnych. Warto podkreślić, że mocne opady deszczu, które towarzyszyły piłkarzom przez całe spotkanie, nie ułatwiały walki na murawie. W 24. minucie groźną okazję stworzył Marcin Radzewicz, ale piłka po jego strzale z 11. metra przeszła tuż obok słupka bramki Mieszka. Z kolei w 33 minucie Andrzej Trubeha próbował pokonać Sławomira Janickiego, golkipera rywali, ale ,,uderzenie'' z główki pewnie zostało wybronione przez bramkarza Mieszka. 5 minut później, kaliski stoper Paweł Łydkowski po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Adriana Łuszkiewicza pewnie główką skierował futbolówkę do siatki i na Stadionie Miejskim KKS objął prowadzenie 1:0. W końcówce pierwszej połowy “Trójkolorowi” nie odpuścili i wykreowane groźne sytuacje, m.in. Mateusza Żebrowskiego oraz Daniela Kamińskiego, które mogły zakończyć się powodzeniem.

Druga część gry wyglądała bardzo podobnie, a dość ofensywne nastawienie podopiecznych Ryszarda Wieczorka i pewna postawa w defensywie mogły podobać się kibicom. W 58. minucie “Żebro” dryblingiem wyminął obrońców zespołu z Gniezna, a następnie oddał piękne uderzenie w kierunku lewego okienka bramki - próba okazała się minimalnie niecelna. W 76. minucie kapitalną paradę zaprezentował Józef Burta, który sparował futbolówkę, po strzale z rzutu wolnego ustawionego na 16. metrze.

Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, powracający po pauzie Robert Tunkiewicz oddał celny strzał z 16. metra, który obronił bramkarz Mieszka. Ostatnie momenty meczu to dobra gra w obronie kaliskiego zespołu i przerzucanie ciężaru akcji na połowę przeciwnika, co w rezultacie pozwoliło utrzymać wynik spotkania.

Po 7 kolejkach III ligi KKS umocnił się na pozycji lidera. Kaliszanie mają 19 punktów i o dwa punkty wyprzedzają Radunię Stężyca. Na trzecim i czwartym miejscu z 15 punktami są Kotwica Kołobrzeg i Mieszko Gniezno.

W następną sobotę KKS rozegra bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie derbowe na wyjeździe z Górnikiem Konin.

KKS Kalisz - Mieszko Gniezno 1:0 (1:0)
    Bramka: 1:0 Paweł Łydkowski 38. min.

KKS Kalisz: Józef Burta - Fabian Hiszpański, Mateusz Gawlik, Paweł Łydkowski, Mateusz Mączyński, Mateusz Żebrowski (83. min Nikodem Zawistowski), Michał Borecki, Adrian Łuszkiewicz, Marcin Radzewicz (64. min Robert Tunkiewicz), Daniel Kamiński (89. min Kacper Górski), Andrzej Trubeha (70. min Sebastian Kaczyński).

Mieszko Gniezno: Sławomir Janicki - Marcin Tomaszewski, Sebastian Golak, Łukasz Zagdański, Krzysztof Bartoszak, Adrian Kaliszan, Bartosz Kalupa, Hubert Kantorowski (70. min Łukasz Bogajewski), Radosław Jasiński, Krzysztof Biegański, Radosław Mikołajczak (59. min Damian Pawlak).