PIŁKA RĘCZNA. Wygrany bój MKS-u

DATA: 9 września 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Szczypiorniści Energi MKS Kalisz wygrali drugie spotkanie w tym sezonie w Superlidze. Fot. oficjalna strona PGNiG Superliga. Dzięki uprzejmości R.K. FotoArt.

Dwa mecze i dwa zwycięstwa to bilans drużyny Energi MKS Kalisz w obecnym sezonie w PGNiG Superlidze.

Kaliszanie bardzo dobrze weszli w ten sezon i mają na swoim koncie dwa zwycięstwa. Oba zresztą wywalczone po ciężkich bojach. Na inaugurację rozgrywek szczypiorniści z Kalisza pokonali u siebie Piotrkowianina Piotrków 27:26. Z kolei w weekend w 2. kolejce Superligi ograli na wyjeździe Stal Mielec, również jedną bramką.

Początek meczu należał do Stali, a pierwszą bramkę zdobył dla gospodarzy Piotr Krępa, który od samego początku był jasnym punktem miejscwoych. Po stronie gości pod nieobecność Marka Szpery ciężar gry na swoje barki wzięli Maciej Pilitowski, Kiril Kniaziew i Michał Drej, którzy skutecznie nękali obrońców mieleckiego zespołu. Ten ostatni był również nieomylny w rzutach karnych. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i zakończyła się jednobramkowym zwycięstwem MKS-u 15:14. W drugiej połowie również było sporo emocji na parkiecie.

Pierwsze minuty po przerwie należały do gości, którzy szybko objęli prowadzenie 17:14, lecz Stal po trafieniach Tomasza Grzegorka, Pawła Wilka, Piotra Adamczaka oraz dwóch Michała Chodary szybko odpowiedziała i to mielczanie, po tym skutecznym dla nich fragmencie gry, objęli prowadzenie 19:17. W kolejnych minutach każdy z zespołów kilkukrotnie przeciągał szalę zwycięstwa na swoją stronę a losy tego spotkania rozstrzygnęły się w końcówce. W niej więcej krwi zachowali piłkarze ręczni z Kalisza i to oni wygrali sobotnie spotkanie 30:29.

Była to tym samym druga jednobramowa wygrana szczypiornistów MKS-u w tym sezonie w rozgrywkach PGNiG Superligi. W kolejnym spotkaniu kaliszanie zmierzą się w hali Arena z zespołem Pogoni Szczecin. To spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30.