AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SAMORZĄD. 30 lat współpracy Kalisza z angielskim Preston

DATA: 10 września 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  7 i 8. września Kalisz odwiedziła oficjalna delegacja z partnerskiego Preston w składzie: Burmistrz - David Borrow, towarzysząca mu Stacey Thoburn, szef urzędu - Adrian Phillips oraz Trisha Rollo i Brian Rollo – były burmistrz – oboje z Preston Twinning Partnerships.

  Okazją do spotkania w Kaliszu było przypadające na ten rok 30-lecie współpracy Kalisza i Preston. Oficjalne uroczystości odbyły się w niedzielę 8. września w ratuszu. Oprócz władz miasta i przedstawicieli Rady Miasta: Krystiana Kinastowskiego, Grzegorza Kulawinka, dr inż. Janusza Pęcherza oraz Mirosława Gabrysiaka uczestniczyli w nim również Mariusz Witczak – naczelnik Wydziału Edukacji, Izabela Grześkiewicz – kierownik Biura Rewitalizacji, dr Joanna Dudek – dyrektorka galerii J. Tarasina, Jakub Seydak – fotografik, Monika Napadłek z Biura Współpracy z Zagranicą PWSZ oraz przedstawiciele Pierwszego Kaliskiego Klubu Golfowego: Katarzyna Mak – wiceprezes oraz Lech Natkowski – kapitan.
  Po części oficjalnej goście spędzili czas na rozmowach roboczych. Szczególnym zainteresowaniem z ich strony cieszył się temat rewitalizacji, zaprezentowany przez Izabelę Grześkiewicz. Przedstawiciele Preston przedstawili propozycje współpracy dla uczniów i studentów, artystów oraz sportowców.

  Burmistrz David Borrow wraz z resztą delegacji zwiedzali Kalisz zabytkowym autobusem, obejrzeli zbiory zgromadzone w Skarbcu, usłyszeli historię Baszty Dorotki i zobaczyli Prosnę z perspektywy łodzi motorowej. W sobotę na ulicy Niecałej mieli okazję poczuć atmosferę Kalisza z XIX i XX wieku, a wieczorem mogli zobaczyć kaliskich aktorów w premierowym spektaklu „Człowiek z Oklahomy”.

  (RED)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.