AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

LEKKA ATLETYKA. Mistrzostwa młodzików

DATA: 11 września 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Emilia Wiśniewska z brązowym medale i trener Paweł Wiśniewski. Fot. UKS 12 Kalisz.

  Chodziarze „Dwunastki” na podium Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.

  Dwa medale wywalczyli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego 12 Kalisz w rozegranych w sobotę Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w lekkiej atletyce. Oba krążki są dziełem chodziarzy, podopiecznych trenera Pawła Wiśniewskiego.

  Złoty medal w chodzie na 5 km zdobył Jan Rosiewicz, który prowadził pewnie od startu do mety, mając rywali pod pełną kontrolą. Wygrał rywalizację uzyskując wynik 28.00.03. Trudniejsze zadanie miała Emilia Wiśniewska, której przyszło się mierzyć z o rok starszymi przeciwniczkami, należącymi do krajowej czołówki w tej kategorii wiekowej. - Ostatecznie Emilia wywalczyła brązowy medal, a czasem 16.04.38 ustanowiła nowy rekord życiowy - mówi trener Paweł Wiśniewski. Teraz oboje zawodników czeka start w mistrzostwach Polski, które odbędą się za dwa tygodnie w Tarnowie. 

  W biegu na 1000 m świetnie spisała się też kolejna reprezentantka UKS 12 Kalisz Olga Odziemek. Podopieczna trenera Pawła Wiśniewskiego zajęła dziewiąte miejsce poprawiając swój rekord życiowy, który wynosi obecnie 3.40.68.Dobry występ zanotował ponadto, trenowany przez Waldemara Olszynę, Jan Nowak, który w silnej stawce uczestników biegu na 1000 m był piąty, również ustanawiając rekord życiowy - 2.52.01.

  Podczas rozegranych w Szczecinie zawodów UKS-12 Kalisz reprezentowały też: Julia Goździewicz - w biegu na 300 m (15. miejsce z czasem 45.26) i Julia Bogusz - w biegu na 100 m (21. miejsce z czasem 14.57). 

  (jav, kz)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.