AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KOLARSTWO. O medale na lotnisku

DATA: 11 września 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Drużyna KTKKalisz podczas zawodów. Fot. ktk kalisz.pl

  Dwóch zawodników KTK Kalisz na podium Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.

  Dwudniowe zawody rozegrano, zresztą nie po raz pierwszy, na opuszczonym lotnisku w Makowicach w województwie zachodniopomorskim. Teren ten doskonale nadaje się do organizowania kolarskich zmagań, głownie z uwagi na bezpieczeństwo cyklistów, jak również możliwość znacznego ograniczenia ilości służb czuwających na ruchem drogowym. 

  Przypomnijmy, że podczas torowej odsłony MMM, która odbyła się w sierpniu we Wrocławiu, młodzicy KTK wywalczyli łącznie sześć medali. W Makowicach byłoby trudno ten sukces powtórzyć, gdyż organizatorzy mieli do rozdania tylko sześć kompletów krążków.

  Pierwszy dzień rywalizacji upłynął dla ekipy KTK Kalisz, trenowanej przez Jakuba Dąbrowskiego, bez zdobyczy medalowych. W jeździe indywidualnej na czas Wiktor Gałdyn był piąty, a Stanisław Kowalski szósty. Z kolei w zmaganiach dwójek czwartą lokatę zajęli Jan Gadera i Stanisław Kowalski, a piątą Wiktor Gałdyn i Kacper Molski.

  Znacznie lepiej było w niedzielę. Kaliscy kolarze potwierdzili swoją klasę podczas wyścigu ze startu wspólnego. Na liczącej 42 kilometry trasie sporo się działo, ale o końcowych losach rywalizacji zadecydowała dopiero akcja zainicjowana cztery kilometry przed metą. W składającej się z pięciu kolarzy grupie, która oderwała się od peletonu znaleźli się również Jan Gadera i Kacper Molski z KTK. I to oni właśnie okazali się najmocniejszym ogniwem tego odjazdu. Nie tylko zachowali do końca najwięcej sił, ale też popisali się dużymi umiejętnościami taktycznymi. Zwyciężył Jan Gadera, a Kacper Molski był drugi. Siódmą lokatę zajął natomiast Wiktor Gałdyn, także z KTK.

   

  (kz, jav)


  Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kolarstwie szosowym

  młodzicy
  jazda indywidualna na czas/dystans 4,8 km

  1. Dawid Wika-Czarnowski/UKS Mróz Jedynka Kórnik/6:49.65, 2. Tomasz Listwoń/KKS Gostyń/6:56.15, 3. Patryk Struczak/KKS Gostyń/6:56.55, 4. Patryk Goszczurny/UKS Zefir Wola Droszewska/6:58.13, 5. Wiktor Gałdyn/KTK Kalisz/7:02.44, 6. Stanisław Kowalski/KTK Kalisz/7:07.39.

  jazda dwójek na czas/dystans 9,6 km

  1. Dawid Wika-Czarnowski, Aleksander Leśniewski/UKS Mróz Jedynka Kórnik/13:55.64, 2. Tomasz Listwoń, Patryk Struczak/KKS Gostyń/14:10.36, 3. Patryk Goszczurny, Piotr Kij/UKS Zefir Wola Droszewska/14:15.92, 4. Jan Gadera, Stanisław Kowalski/KTK Kalisz/14:16.98, 5. Wiktor Gałdyn, Kacper Molski/KTK Kalisz/14:21.26, ... 9. Bartłomiej Musiał, Joachim Adamcio/KTK Kalisz/15:22.63.

  wyścig ze startu wspólnego/dystans 42 km

  1. Jan Gadera/KTK Kalisz, 2. Kacper Molski/KTK Kalisz, 3. Patryk Struczak/KKS Gostyń, ... 7. Wiktor Gałdyn/KTK Kalisz.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.