AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

REKREACJA. Pobiegli w Ptolemeuszu (FOTO)

DATA: 7 października 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Uczestnicy tegorocznego Ptolemeusza robili pętlę m.in. obok teatru. Fot. kalisz.pl

  W niedzielę odbył się Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza. 

  Bieg Ptolemeusza to najsłynniejsza impreza biegowa w naszym regionie. W tym roku odbyła się już jej 39 edycja. W biegu głównym, który tradycyjnie rozgrywał się na dystansie 10 kilometrów wystartowało 946 osób. Uczestnicy mieli do pokonania dwie pętle po ulicach Kalisza, liczące po 5 kilometrów i biegli trasą: pl. Wojciecha Bogusławskiego - ul. Częstochowska - ul. Nowy Świat - ul. Górnośląska (do OKP "Wieża Ciśnień") - ul. Górnośląska - ul. Śródmiejska - al. Wolności do pl. Wojciecha Bogusławskiego.

  Jako pierwszy na metę dobiegł Artur Kozłowski, pokonując całą trasę w czasie 31 minut i 33 sekund. Na drugim miejscu podium stanął Pavlo Veretsky. Jako trzeci trasę przebiegł Robert Głowala. Wśród kobiet najlepsza była Valentyna Kiliarska z czasem 35 minut 9 sekund. Jako druga linię mety przebiegła Ewa Jagielska. Trzecie miejsce zajęła Monika Kaczmarek. Oprócz biegu głównego dyplomy i nagrody rozdano także w innych klasyfikacjach: open i wiekowej wśród kobiet oraz mężczyzn, Policji i Służby Więziennej, oficjanych mistrzostw Kaliskiego Towarzystwa Sportowego ,,Supermaraton'' w biegu na 10 km, Winiar i Przyjaciół oraz klasyfikacji Pucharu Wielkopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Poznaniu.

  Zwycięzcom i wszystkim pozostałym uczestnikom gratulowali: reprezentanci Rady Miasta Kalisza z przewodniczącym Januszem Pęcherzem na czele, Grzegorz Kulawinkiek, wiceprezydent Kalisza przedstawiciele Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Mirosław Przybyła, szef Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu oraz dyrektor organizacyjny biegu.

  Najlepszą kaliszanką 39. Międzynarodowego Biegu Ptolemeusza została Karolina Górna. Tytuł najlepszego kaliszanina wybiegał Adam Szurmiński. Przed rozpoczęciem biegu głównego odbyły się też biegi dziecięce i młodzieżowe, a także Mini Ptolemeusz, w którym wystartowały przedszkolaki. Najmłodsi mogli skorzystać z atrakcji miasteczka lekkoatletycznego. 

  Niespodziewanym, ale bardzo miłym akcentem tegorocznego 39. Ptolemeusza były złożone podczas imprezy...oświadczyny. 

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.