AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

CALISIADA. Opowieść starej kotwicy

DATA: 9 października 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Uczestnicy i organizatorzy Calisiady 2019.

  Kotwica, stojąca vis a vis przystani letniej KTW w Kaliszu, była bohaterką gry terenowej, która została zorganizowana przez Stowarzyszenie Stacja Inspiracja oraz Fundację „Inicjatywa dla Opatówka” w ramach realizacji 4. edycji projektu edukacyjnego „Calisiada 2019”. 

  Przedsięwzięcie, dofinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, odbyło się w jesiennej scenerii kaliskiego parku miejskiego, a jego uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych z Kalisza oraz powiatu kaliskiego. 

  Gra, w której brali udział uczniowie, miała formę questu zatytułowanego „Opowieść starej kotwicy z kaliskiego parku”. Z wierszowanymi szaradami oraz zagadką zaszyfrowaną w postaci kodu QR zmierzyło się 12 drużyn. Najszybciej z questem poradziła sobie drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Kaliszu, tuż za nią uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Brzezinach. Na trzecim miejscu znalazła się grupa reprezentująca „kaliskie wiosła”. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez Marzenę Wodzińską, członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska oraz Fundację „Inicjatywa dla Opatówka”. Zwycięska drużyna otrzymała również nagrody ufundowane przez Lecha Burcharda, prezesa Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Nagrodę główną stanowi jednak wyjazd do Centrum Nauki i Wiedzy o Wodzie „Hydropolis” we Wrocławiu. Elementem towarzyszącym grze była wystawa dotycząca dziedzictwa przyrodniczego i kulturalnego w sąsiedztwie rzeki Prosny, przygotowana przez Monikę Sobczak-Waliś.

  Partnerami „Calisiady 2019” były: Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu, Polskie Towarzystwo Historyczne oddział w Kaliszu oraz Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie. Inicjatorką i koordynatorką Calisiady jest Ewa Mąkowska, prezes Stowarzyszenia Stacja Inspiracja.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.