AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

INWESTYCJE. Rekordowe wsparcie na drogi

DATA: 9 października 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Sekretarz Miasta i Gminy Opatówek Krzysztof Dziedzic i poseł Tomasz Ławiniczak.

  O budowę i modernizację dróg lokalnych zabiegają władze Miasta i Gminy Opatówek.

  W ostatnim czasie poseł Tomasz Ławniczak, członek Sejmowej Komisji Infrastruktury wraz z Sekretarzem Gminy Opatówek i Radnym Powiatu Kaliskiego Krzysztofem Dziedzicem spotkali się w terenie z sołtysem wsi Rajsko Karolem Jaśkiewiczem, aby zobaczyć potrzeby w zakresie budowy dróg lokalnych. Oczekiwana droga Szulec-Rajsko-Oszczeklin doczekała się rozpoczęcia realizacji. Łączny koszt szacunkowy to 6,7 mln zł, z czego dofinansowanie rządowe to ok. 4 mln zł. Pozostałe środki to wkład własny Powiatu Kaliskiego i Gminy Opatówek.

  Wizyta była także okazją do obejrzenia tzw. małej obwodnicy Opatówka, łączącej drogę krajową nr 12 z drogą wojewódzką nr 25 Józefów-Szulec oraz zakończonej budowy ciągu dróg w miejscowości Opatówek, m.in. ul. Kilińskiego, ul. Spokojnej, ul. Kasprzaka, której łączny koszt to ponad 2 mln. złotych, z czego połowa to dofinansowanie rządowe. Warto przypomnieć, iż natężenie ruchu w mieście Opatówek sięga niemal 20 tys. samochodów. Według informacji uzyskanych z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, dobiegają końca prace projektowe przebudowy drogi krajowej nr 12 oraz rozważane są warianty odciążenia ruchu wokół Opatówka i Kalisza poprzez koncepcję obwodnicy i trasy szybkiego ruchu. 

  W tym roku w województwie wielkopolskim rządowe wsparcie działań inwestycyjnych na sieci dróg jest rekordowe i wyniesie razem, na drogi gminne i powiatowe, ponad 400 mln złotych. 

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.