SIATKÓWKA. Początek LSK. Przegrały z mistrzyniami

DATA: 14 października 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Siatkarki Energi MKS w pierwszym meczu przegrały z ŁKS-em Łódź. Fot. LSK.

Nowy sezon w Lidze Siatkówki Kobiet rozpoczęły w weekend siatkarki Energi MKS Kalisz.

Kaliszanki w pierwszym swoim spotkaniu zmierzyły się z mistrzyniami Polski, ŁKS-em Łódź. Wprawdzie przegrały 0:3, ale w każdym z trzech setów powalczyły. W pierwszym secie przyjezdne prowadziły nawet 18:14, ale końcówka należała do miejscowych, które wygrały 25:22. W drugim secie przyjezdne znów powalczyły i miały nawet sześciopunktową przewagę. Było 15:6, jednak końcówka znów należała do ŁKS-u. Mistrzynie wygrały 25:23 i objęły prowadzenie w setach 2:0.

Trzeciego seta ŁKS wygrał 25:22, a w całym spotkaniu 3:0. Najlepszą zawodniczką meczu została pochodząca z Serbii przyjmująca Katarina Lazović, która w sumie zdobyła aż 25 punktów.

W kolejnym spotkaniu kaliszanki znów zagrają na wyjeździe. 20 października zmierzą się z Grotem Budowlanymi Łódź, a to spotkanie rozpocznie się o godz. 14.45 (transmisja w TV).

ŁKS Commercecon Łódź - Energa MKS Kalisz 3:0 (25:22, 25:23, 25:22)

ŁKS Łódź: Mori 6, Pacak 9, Skrzypkowska 3, Lazović 25, Bociek 4, Alagierska 11 oraz Strasz (l), Korabiec (l), Kowalińska 3, Wójcik 4.

Energa MKS Kalisz: Hurley 8, Ptak 9, Centka 4, Helić 11, Budzoń 1, Kecman 8 oraz Kulig (l), Łysiak (l), Wawrzyniak, Jasek 2, Miros, Brzezińska 1.