SZACHY. Aleks mistrzem!

DATA: 4 listopada 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Aleks Grubski z KTS został mistrzem Wielkopolski do lat 7. Fot. KTS Kalisz.

Aleks Grubski z Kaliskiego Towarzystwa Szachowego został mistrzem Wielkopolski do lat 7 w szachach.

Zawody odbyły się we Włoszakowicach. W szachowe szranki stanęli najlepsi 7-latkowie z całego regionu. W grupie dziewczynek zagrało 13 zawodniczek, grupa chłopców liczyła 31 uczestników. I to właśnie w tej rywalizacji dystans siedmiu rund bez straty punków ,,pokonał'' Aleks Grubski z KTS Kalisz, zasługując na miano mistrza Wielkopolski.

W tej samej grupie kaliski klub reprezentowali ponadto Miłosz Jędraszek (7. miejsce), Sebastian Kocerka (13.miejsce) i Oskar Wawrzyniak (18. miejsce). W grupie dziewczynek dziewiąte miejsce zajęła Helena Pisula. - Gratuluję wszystkim młodym zawodnikom odwagi i walki, bo dla większości naszych reprezentantów był to pierwszy turniej takiej rangi - mówi Maciej Sroczyński, trener i prezes KTS Kalisz.