AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KONKURS. Pałac Tłokinia najlepszym obiektem turystyki na obszarach wiejskich

DATA: 8 listopada 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Laureaci konkursu wraz z organizatorami. Fot. starostwo powiatowe.

  W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego wręczono nagrody w ramach XIII edycji konkursu “Na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce”.

  Kapituła konkursowa oceniała 41 miejsc, wśród których były: gospodarstwa agroturystyczne, obiekty noclegowe o charakterze wiejskim i obiekty o charakterze m.in. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym, wykorzystujące tradycje i walory wsi. Nagrodę z rąk Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego odebrali właściciele Pałacu Tłokinia - Angelika i Piotr Mazkowie.

  W ceremonii wręczenia nagród uczestniczył również wicestarosta kaliski Zbigniew Słodowy. Dzięki zajęciu pierwszego miejsca właściciele kompleksu mieszczącego się na terenie gminy Opatówek, otrzymali nagrodę finansową w wysokości 10 000 złotych. - Jednogłośnie uznaliśmy, że w najbliższym czasie będziemy chcieli podzielić się tą nagrodą z instytucją lub ośrodkiem, któremu takie wsparcie na pewno się przyda. Wybierzemy kogoś z naszego najbliższego otocznia gminy lub miasta. Nagroda jest dla nas zaskoczeniem i ogromnym wyróżnieniem. Bardzo nas cieszy, że obiekty funkcjonujące poza granicami miast są zauważalne. Dla nas również nagroda jest miłym wsparciem Pałacu Tłokinia i motywacją do dalszego działania - mówią właściciele Pałacu.

  Konkurs organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego promuje obiekty, w których właściciele dbają o utrzymanie wiejskich klimatów, wiejskiego stylu domu, pokoi i bliskiego otoczenia, a także w ofercie mają unikatowe dania, chcarakterystyczne dla obszarów wiejskich

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.