AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

AKCJA. Kaliska PWSZ dla chorej Julki

DATA: 8 listopada 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Studenci oraz pracownicy PWSZ w Kaliszu włączyli się w akcję pomocy dla chorej Julki, uczennicy VII klasy Szkoły Podstawowej nr 16 w Kaliszu

  Przed kilkoma dniami na wszystkich wydziałach uczelni pojawiły się specjalne puszki, do których można wrzucać datki. Zbiórka trwa do jutra . Zebrane pieniądze zostaną przekazane rodzicom na leczenie, zmagającej się z nowotworem dziewczynki, podczas kiermaszu, który dzisiaj o godz. 16.30 rozpocznie się w,,Szesnastce”.

  Z inicjatywą pomocy pospieszył także samorząd studentów PWSZ, który zdecydował, że na leczenie Julki przekaże pieniądze z wpłat za wstęp na otrzęsiny.

  - Gdy tylko dowiedzieliśmy się, że nasza uczelnia włączyła się w akcję pomocy dla Julki, nie mieliśmy najmniejszych wątpliwości, że należy ją wesprzeć. Podczas zebrania samorządu studenckiego ustaliliśmy, że nie ograniczymy się jedynie do kwestowania, ale również przekażemy Julce cały dochód z imprezy z udziałem studentów pierwszego roku - mówi Marta Podwapińska.

  Inicjatywa samorządu studenckiego spotkała się z aprobatą władz uczelni.

  - Cieszę się, że studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej pozostają wrażliwi na ludzkie cierpienie i potrzeby innych. To naprawdę budujące – powiedział rektor PWSZ, prof. Andrzej Wojtyła.

  (RED)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.