AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

AKCJA. Po wybuchu domu w Sulisławicach. Potrzebna pomoc

DATA: 29 listopada 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Po wybuchu zniszczony został dom w Sulisławicach.

  Rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na odbudowę domu zniszczonego po wybuchu gazu w Sulisławicach.

  Do wybuchu w domu państwa Kubiaków doszło 22 listopada. Wybuch zmiótł solidny, jednokondygnacyjny obiekt z ziemi i trudno uwierzyć, że głowa rodziny pan Maksymilian, który wówczas był w środku uszedł z życiem. Na podwórku w chwili eksplozji znajdowała się jego najmłodsza córka, żona wkrótce miała do nich dojechać. Całe szczęście, że i im nic się nie stało. 

  Gdy kurz po eksplozji opadł, ukazał się cały obraz rodzinnej tragedii. Kubiakowie remontowali dom od 4 lat, by w Sulisławicach osiąść na stałe. Remont zbliżał się do końca. Po wybuchu z ich domu została sterta gruzu, a pod jego zwałami leżą zniszczone sprzęty domowe, meble oraz całe wyposażenie. Dziś poszkodowani mogą liczyć na pomoc sąsiadów, całą społeczność Sulisławic, ale koszty odbudowy domu i uprzątnięcia podwórka są dla nich nie do udźwignięcia. Straty wyceniane są na około 160 tysięcy złotych.

  Rodzinę można wesprzeć przez tę zbiórkę koordynowaną przez Fundację Klucz. Więcej o zbiórce na stronie: https://pomagam.pl/domsulislawice

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.