AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KARATE. Mistrzowskie kata i kumite

DATA: 3 grudnia 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Zawodnicy kaliskiego klubu podczas sobotnich mistrzostw. Fot. KKKK.

  W weekend w Kaliszu odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 18 PFKK. Zawodnicy Kaliskiego Klubu Kyokushinkan Karate David Club zdobyli w tej imprezie pięć medali.

  W mistrzostwach wzięło udział 205 zawodników z 33 klubów. W konkurencji kata (pokazy sztuk walki) wystąpiło 75 zawodniczek i zawodników. W konkurencji kumite walczyło natomiast 182 zawodników. 
  Zawody rozegrano na trzech matach. Kaliska reprezentacja liczyła 11 osób. W tym składzie znaleźli się: Aurelia Przepiórka, Franciszek Milczarek, Julia Zbawiona, Bartosz Nowicki, Miłosz Wiśniarek, Przemysław Chucki, Kacper Jeżak, Wiktor Szmaja, Marcel Madejski i Paulina Staszak. W konkurencji kumite (walki) po dobrych pojedynkach do strefy medalowej w kategorii chłopców 11-12 letnich w wadze do 43 kilogramów dostał się Przemysław Chucki, który zajął ostatecznie czwarte miejsce. Jeszcze lepiej w tej kategorii wypadł jego kolega klubowy Marcel Madejski, który po zaciętej walce uplasował się na drugim miejscu i sięgnął po srebrny medal. 
  Inny zawodnik David Club Wiktor Szmaja wywalczył natomiast trzecią pozycję w kategorii chłopców 16-17 letnich do 67 kilogramów. Złoto w kumite przypadło natomiast w udziale Paulinie Staszak (kategoria dziewcząt 15-16 letnich w wadze do 65 kilogramów), która zdobyła także srebrny medal w kata do 16 lat dziewcząt oraz Kacperowi Jeżakowi (kategoria chłopców 11-12 letnich w wadze do 50 kilogramów). - Gratulujemy startu w mistrzostwach naszym zawodnikom - mówi trener Tomasz Jeżyk, organizator sobotnich mistrzostw. - Wynik na pewno przyjdzie w określonym czasie, wymaga to uporu, determinacji oraz chęci przezyciężenia własnych słabości. To był nowy skład, który został odmłodzony. Zawodnicy muszą nabrać cennego doświadczenia na macie. Dziękujemy Ani Bruś, Mateuszowi Madejskiemu za sekundowanie, Tomaszowi Kubasikowi, Marcinowi Antosiakowi, Błażejowi Sysaikowi za konferansjerkę, państwu Przepiórkom oraz Korzpeskim za wolontariat i pomoc w organizacji mistrzostw.
  Organizatorem mistrzostw był Kaliski Klub Kyokushinkan Karate David Club, kierowany przez senseia Tomasza Jeżyka (2 dan). Współorganizatorami Polska Federacja Kyokushin Karate i Miasto Kalisz. Sponsorami mistrzostw były: sponsor główny - firma Guhring, sponsor srebrny - dr. Hempsky sklep z olejami CBD, Fundacja Bread of Life, Akademia Obrony Immortals, Biuro Rachunkowe FIK w Kaliszu, Akademia Reissa, OSRiR w Kaliszu. Impreza została dofinansowana ze środków Urzędu Miejskiego w Kaliszu. 
  (jav)
   
   
  Kaliscy medaliści mistrzostw Polski
  Kata do lat 16 dziewcząt
  1. Adrianna Kolenda (Turek)
  2. Paulina Staszak (Kalisz)
  3. Julia Dobrowolska (Warszawa/Grodzisk M.)
  4. Julita Karwicka (Międzyzdroje)
  Kumite chłopców 11-12 lat do 43 kg
  1 . Ignacy Ślusarski (Jelenia Góra)
  2. Marcel Madejski (Kalisz)
  3. Patryk Strycharz (Mielec)
  4. Przemysław Chucki (Kalisz)
  Kumite chłopców 11-12 lat do 50 kg
  1. Kacper Jeżak (Kalisz)
  2. Wiktor Frankowski (Złocieniec/Połczyn Z.)
  3. Kondrat Ochmański (Zduńska Wola)
  4. Wojciech Wadowski (Bydgoszcz)
  Kumite dziewcząt 15-16 lat do 65 kg
  1. Paulina Staszak (Kalisz)
  2. Julia Kuhn (Kobierzyce
  3. Wiktoria Maceńko (Chełm)
  4. Martyna Nawrot (Kościerzyna)
  Kumite chłopców 15-16 lat do 67 kg
  1. Jakub Flis (Kobierzyce)
  2. Bartłomiej Wróbel (Wieruszów GRUKO)
  3. Wiktor Szmaja (Kalisz)
   
   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.