AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

IMPREZA. Zagrała WOŚP!

DATA: 13 stycznia 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W Kaliszu zebrano już ponad 330.000 zł. , ale liczenie jeszcze trwa. Fot. kalisz.pl

  W całej Polsce w niedzielę zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

  W niedzielę już od godz. 8 rano na ulice Kalisza wyszli wolontariusze ,,Orkiestry''', którzy byli zaopatrzeni w specjalne identyfikatory i puszki z serduszkiem WOŚP. Pieniądze do puszek zbierano aż do zmroku w różnych miejscach naszego miasta, między innymi przed katedrą, w parku, na rynku oraz przed halą Arena, gdzie odbył się kaliski finał WOŚP. Tam też odbyły się wielkoorkiestrowe licytacje gadżetów, pamiątek oraz upominków podarowanych przez darczyńców i sponsorów. Można było wylicytować m.in. zwiedzanie wieży ratuszowej z prezydentem Krystianem Kinastowskim, kaliski denar oraz rękawice bokserskie z autografem ,,Diablo'' Włodarczyka za kwotę 2,5 tys. zł. Licytowano także słodkości, sprzęt sportowy, zaproszenia do kina i klubu fitness, koszulkę z autografami Energii MKS Kalisz czy koszulkę reprezentacji Polski najlepszej kaliskiej sportsmenki Marty Walczykiewicz.

  Na scenie pojawili się chórzyści ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. 25. Dywizji Piechoty Ziemi Kaliskiej i artyści ze Szkoły Artystycznej Talent Studio. Można było zobaczyć też występ tancerzy z grupy Sieraszewski Dance Studio, Zespołu JMS Band z Radomia - zwycięzcy Festiwalu Gramy nad Prosną. Sporo było atrakcji dla najmłodszych, w tym wiele stoisk ze słodkościami. Swoją wystawę w hali Arena zaprezentowała ,,Calisia RC Team” a stoisko wystawiła Komenda Miejska Policji w Kaliszu. Polski Czerwony Krzyż i Regionalna Rada Honorowego Krwiodawstwa w Kaliszu oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu zorganizowały w specjalnym busie, który stanął pod halą akcję poboru krwi. 

  Na koniec odbył się pokaz sztucznych ogni ,,Światełko do Nieba'', a dla wszystkich zaśpiewała Kasia Moś, finalistka trzeciej edycji talent show “Must Be The Music” oraz reprezentantka Polski w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2017 roku. W Kaliszu na chwilę obecną zebrano 330.000 złotych ,,z puszek'' oraz 27.705 zł. z licytacji. Z kolei w Ostrowie 410.950 złotych. Liczenie jednak jeszcze trwa.

   

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.