PIŁKA NOŻNA. KKS pokonał Widzew!

DATA: 10 lutego 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Kaliszanie pokonali w sobotnim spotkaniu Widzew Łódź 2:1. Fot. dzięki uprzejmości oficjalnej strony Widzewa Łódź.

Piłkarze KKS-u Kalisz pokonali w meczu sparingowym Widzew Łódź 2:1.

Sobotnie spotkanie rozegrane zostało w Łodzi na boisku treningowym Widzewa, a był to pierwszy zimowy sparing kaliskiej drużyny z zespołem z czołówki II ligi. - Widzew to znana piłkarska firma i lubiana w Kaliszu, która co prawda gra obecnie w II lidze, ale jak najszybciej chce wrócić do ekstraklasy, stad mecze z tym zespołem są dla nas zawsze bardzo emocjonujące - mówi Robert Trzęsała, prezes KKS-u.

Tak było i tym razem, a kaliszanie pojechali na sobotnie spotkanie do Łodzi mając na swoim koncie cztery sparingowe zwycięstwa. Mecz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród kibiców, a obserwowali go zarówno kibice z Łodzi jak i spora grupa fanów KKS-u, w tym młodzi piłkarze kaliskiego klub. Na pierwszą groźną sytuację “Trójkolorowych” czekaliśmy do 19. minuty, gdy Daniel Kamiński zaprezentował mocny, górny strzał w kierunku dalszego słupka bramki rywali, ale na posterunku znalazł się golkiper łódzkiego zespołu Patryk Wolański. W 23. minucie Maciej Krakowiak przerwał groźną próbę przeciwników, zatrzymując akcję “sam na sam”. Niecały kwadrans później padł pierwszy gol dla KKS-u. Robert Tunkiewicz wykorzystał podanie od Mateusza Majewskiego i uderzył piłkę tuż obok prawego słupka bramki Widzewa a goście objęli prowadzenie 1:0.

Tuż po przerwie, inicjatywa należała do RTS-u. W 50. minucie, łodzianie wykorzystali kontratak, a Kamila Kosuta, który zmienił Macieja Krakowiaka w bramce KKS-u pokonał Konrad Gutowski i zrobiło się 1:1. Kilkadziesiąt sekund później kaliszanie mogli ponownie wyjść na prowadzenie. Na bramkę Widzewa celnie przymierzył Tunkiewicz, ale w tej sytuacji górą był bramkarz Widzewa, Wojciech Pawłowski. W 60. minucie bliski wykorzystania błędu Pawłowskiego był Nikodem Zawistowski, ale jego strzał pod poprzeczkę wybronił łódzki golkiper. Chwilę później znów dał o sobie znać Tunkiewicz, który uderzył z 11. metra na bramkę Widzewa, jednak Pawłowski znów był górą. W 73. minucie sporo szczęścia mieli za to zawodnicy KKS-u, gdyż piłka dwukrotnie odbiła się od słupka najpierw po strzale Mateusza Możdżenia, potem nowego nabytku Widzewa Henrika Ojamyy. Na pięć minut przed końcem zwycięskiego gola dla kaliskiej drużyny zdobył Sebastian Kaczyński, pięknym strzałem z rzutu wolnego.

Sobotnie spotkanie oglądała też spora grupa młodych piłkarzy Akademii KKS-u wraz rodzicami, którym wycieczkę do Łodzi zorganizował zaprzyjaźniony z Widzewem kaliski klub. Goście z Kalisza zwiedzili stadion Widzewa tak zwane ,,Serce Łodzi''. Wycieczkę z Kalisza poprowadził tradycyjnie Marcin Tarociński, który tego dnia miał dużo pracy. Kaliscy adepci futbolu, uzbrojeni w swoje klubowe gadżety, zadawali masę pytań związanych z oglądanymi pomieszczeniami, pojemnością stadionu czy atmosferą na meczach domowych Widzewa. Po zakończeniu zwiedzania, na grupę gości czekał obiad, a następnie grupa udała się do ośrodka szkoleniowego przy ulicy Małachowskiego, gdzie obejrzała sparing Widzewa z KKS-em, zakończony zwycięstwem kaliskiej drużyny.

Kolejne spotkanie sparingowe podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka rozegrają już w najbliższą środę, 12 lutego. Wtedy to o godz. 13:00 zmierzą się na Majkowskim Wembley z rezerwami Miedzi Legnica.

Widzew Łódź - KKS Kalisz 1:2 (0:1)
    Bramki: 0:1 Robert Tunkiewicz 38. min, 1:1 Konrad Gutowski 50. min, 1:2 Sebastian Kaczyński 85. min.

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak (46. min Kamil Kosut) - Filip Szewczyk (46. min Damian Ślesicki), Mateusz Gawlik (46. min Kacper Górski), Paweł Łydkowski (68. min Mateusz Gawlik), Mateusz Mączyński (68. min Filip Szewczyk), Michał Borecki (46. min Adrian Łuszkiewicz), Robert Tunkiewicz (68. min Michał Borecki), Fabian Hiszpański (46. min Nikodem Zawistowski), Daniel Kamiński (46. min Damian Poliński), Kamil Sabiłło (46. min Marcin Radzewicz), Mateusz Majewski (46. min Sebastian Kaczyński).