AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PŁYWANIE. Zgrupowanie w Zakopanem

DATA: 12 lutego 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Alicja Piec i trener Maciej Siemianowski na zgrupowaniu w Zakopanem w otoczeniu innych kadrowiczów. Fot. Start Kalisz.

  Alicja Piec, pływaczka Klubu Sportowego Niepełnosprawnych Start Kalisz wraz z trenerem Maciejem Siemianowskim uczestniczyli w warsztatach szkoleniowych zorganizowanych przez Polski Komitet Paraolimpijski. 

  Zgrupowanie odbyło się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. W zgrupowaniu wzięli udział zawodnicy przygotowujący się do Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio oraz najlepsi w swoich rocznikach polscy juniorzy. Niespełna trzynastoletnia Alicja po raz pierwszy miała możliwość trenowania i zbierania doświadczeń w gronie utytułowanych polskich zawodników, medalistów i finalistów wielkich imprez międzynarodowych.

  W trakcie dziesięciodniowych zajęć ich uczestnicy odbyli intensywne treningi na pływalni oraz ogólnorozwojowe w sali. Mieli też zapewnioną stałą opiekę fizjoterapeutów i psychologa współpracującego z paraolimpijczykami. - Mamy nadzieję, że wykonana praca i przepłynięte kilometry już wkrótce zaowocują dobrymi wynikami. Zwłaszcza podczas zaplanowanych na marzec Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów w Bydgoszczy - podkreśla trener Maciej Siemianowski.  

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.