AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZDROWIE. Czosnek na zimę

DATA: 14 lutego 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Zimą jedźmy dużo czosnku. Fot. internet.

  - Dietetyka lecznicza potrafi łączyć wiedzę zachodu z dalekim wschodem. Jest ona dostosowywana do naszego stanu zdrowia - pisze kaliski dietetyk i trener personalny, Robert Chwiałkowski.

  Dzięki tysiącom lat obserwacji i dostosowywaniu się do rytmów świata człowiek osiągnął wspaniałe efekty zdrowotne, które zawsze idą w parze z samozadowoleniem i akceptacją otaczającego nas świata. A chcąc zmienić świat, zacznij od siebie! I nie ma innego sposobu. Pamiętajmy, że zalecenia książkowe, wyszukane w Internecie, przeczytane w kolorowym magazynie nie są dla Ciebie, ponieważ każdy z nas jest inny. Dieta lecznicza jest dostosowana do stanu zdrowia. A wpływ na stan zdrowia mają takie czynniki jak na przykład pora roku.

  Zimą tym, którzy pracują na zewnątrz można polecić stosowanie czosnku, kiełbasy czy symboliczne ilości czerwonego wina. Taka osoba powinna jeść rozgrzewające potrawy, które również polecam biegaczom trenującym zimą. Ktoś kto pracuje w biurze nie musi jeść tak dużych ilości rozgrzewających potraw.

  W różnych państwach istnieją różne tradycje, a w poszczególnych domach zwyczaje, obyczaje, przyzwyczajenia, rytuały itp. W Chinach nie je się kwaśnego, a mieszkańcy prawie nie jedzą serów. W Polsce jada się więcej rzeczy kwaśnych, w tym różne kiszonki niż w Niemczech. I ważna zasada z medycyny zachodniej. Stosujmy oleje jak najlepszej jakości. Nie oszczędzajmy na tym! Z pierwszego tłoczenia i na zimno. Jeśli wlejemy na wok, patelnię, rondel czy do garnka olej, będzie zbyt się rozgrzewał. Warto więc wlać na pczątek trochę wody, a potem kiedy jest wrząca trochę oleju wtedy lepiej ze sobą współgrają. Odwrotna kolejność jest niewłaściwa. 

   

  Robert Chwiałkowski

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.