AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KONKURS. Rolnik i farmer roku

DATA: 18 lutego 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Właściciele gospodarstwa pod Kaliszem odebrali prestiżową nagrodę. Fot. Starostwo Powiatowe w Kaliszu.

  Gospodarstwo Agnieszki i Ernesta Kaźmierczaków z Warszówki pod Kaliszem zostało uhonorowane laurem przyznawanym przez kapitułę XXVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rolnik - Farmer Roku.

  Jest to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów rolniczych. Laur w tym prestiżowym konkursie w kategorii "ogrodnictwo" to ukoronowanie ciężkiej pracy, która sprawiła, że gospodarstwo prowadzone przez państwa Kaźmierczaków stanowi dziś wzór do naśladowania.

  Gospodarstwo znajdujące się w Warszówce (powiat kaliski, gmina Blizanów) ma pow. 55 ha. Dużą część tej powierzchni zajmują nowoczesne obiekty szklarniowe. Państwo Kaźmierczakowie uprawiają trudną do prowadzenia odmianę pomidora malinowego "Tomimaru Muchoo F1". W szklarniach zastosowany jest m.in. w pełni skomputeryzowany system klimatu, kurtyn energooszczędnych, nawadniania i zamgławiania, sortowania owoców, przemieszczania wózków transportowych. Odbiorcami pomidorów są sieci supermarketów w kraju, a także wysyłane są one do Anglii, Grecji, Niemiec i Białorusi.

  (nel) 

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.