PIŁKA NOŻNA. Kanonada na Wembley

DATA: 20 lutego 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    W meczu KKS-u z KS Opatówek padło aż sześć bramek. Fot. KKS Kalisz.

Sześć bramek padło w spotkaniu KKS-u Kalisz z KS Opatówek.

Spotkanie odbyło się we wtorek na Majkowskim Wembley. Po pierwszej połowie KKS prowadził po golu strzelonym przez Pawła Łydkowskiego w 42 minucie 1:0 i nic nie zapowiadało kanonady po przerwie.

W 50. minucie meczu, nieupilnowany defensor “Trójkolorowych”, Kacper Górski podwyższył wynik prowadzenia na 2:0 uderzając futbolówkę z główki. Niespełna 5 minut później Daniel Kamiński oddał płaski, ale techniczny strzał w kierunku bramki przyjezdnych po którym piłka, ocierając się od słupka wpadła do siatki i KKS prowadził już 3:0. Zespół “Kosy” nie radził sobie w linii defensywnej, czego przykładem była stracona w 69. minucie pojedynku bramka strzelona po niecelnym podaniu jednego z obrońców. Piłkę przechwycił Mateusz Mączyński, który bezlitośnie wykorzystał okazję sam na sam z bramkarzem i zmienił rezultat na 4:0 dla KKS-u.

Dziesięć minut później cegiełkę dołożył Mateusz Żebrowski, który oddał górny strzał z 17. metra i tym samym zdobył gola na 5:0. “Żebro” na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem w meczu wykorzystał niefortunne zbicie piłki przez zawodnika KS Opatówek i samotnym rajdem zgubił ostatnich defensorów rywali, a następnie wygrał pojedynek “oko w oko” z golkiperem gości, ustalając rezultat spotkania na 6:0.

Kolejny sparing podopieczni Ryszarda Wieczorka zagrają już w sobotę, 22 lutego. O godz. 12:00 zmierzą się na wyjeździe z Elaną Toruń.

KKS Kalisz - KS Opatówek 6:0 (1:0)
    Bramki: 1:0 Paweł Łydkowski 42. min, 2:0 Kacper Górski 50. min, 3:0 Daniel Kamiński 54. min, 4:0 Mateusz Mączyński 69. min, 5:0 Mateusz Żebrowski 79. min, 6:0 Mateusz Żebrowski 88. min.

KKS Kalisz: Patryk Pawela (46. min Kamil Kosut) - Wiktor Smoliński (46. min Damian Ślesicki), Kacper Górski (60. min Mateusz Gawlik), Paweł Łydkowski (60. min Mateusz Żytko), Filip Szewczyk (46. min Mateusz Mączyński), Andrzej Kaszuba (60. min Michał Borecki), Jakub Zachara (60. min Damian Poliński), Damian Poliński (46. min Fabian Hiszpański), Sebastian Kaczyński (60. min Robert Tunkiewicz), Kamil Sabiłło (46. min Daniel Kamiński), Mateusz Majewski (60. min Mateusz Żebrowski).