AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KORONAWIRUS. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia

DATA: 25 marca 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  We wtorek potwierdzono w Polsce koronawirusa łącznie u 152 osób, a do środy rano u 26 kolejnych. Zmarło już 12 osób. Od dziś obowiązują nowe przepisy dotyczące ograniczenia przemieszczania się. Ma to pomóc w walce z koronawirusem. 

  Łączna liczba zakażonych w Polsce wynosi 927 osób. Spośród nich 12 osób zmarło. Ministerstwo Zdrowia podało we wtorek, że w szpitalu w Cieszynie zmarła dziesiąta osoba zakażona koronawirusem. To 71-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. Kolejne dwie ofiary koronawirusa to dwaj 41 i 71-letni mężczyźni, którzy byli hospitalizowani w szpitalach w Wrocławiu. 

  W Wielkopolsce wirusa wykryto do tej pory u 48 osób, z czego dwie zmiarły. Wczoraj na oddział zakaźny szpitala w Kaliszu trafił mieszkaniec powiatu kaliskiego w średnim wieku. Jego stan jest dobry.

  We wtorek po południu MZ poinformowało, że liczba osób hospitalizowanych w naszym kraju z powodu koronawirusa wynosi 1.479, a objętych kwarantanną 62 tys. 511. Liczba osób zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju to 104 tys. 529; zaś objętych nadzorem sanitarno-epidemiologicznym jest 53 tys. 426 osób.

  Od 31 grudnia 2019 r. do 24 marca 2020 r. odnotowano na świecie 378.041 potwierdzonych przypadków COVID-19, w tym 16.365 zgonów - podał we wtorek Główny Inspektorat Sanitarny.

   

  (pap)

   

  Ograniczenia przemieszczania się!
  Od środy do 11 kwietnia wprowadzone zostały ograniczenia swobody przemieszczania się.

  Do 11 kwietnia nie będzie można:

  1. Swobodnie przemieszczać się poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi.

  2. Obostrzenia te nie dotyczą: dojazdu do pracy, wolontariatu, załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego (np. niezbędnych zakupów, wykupienia lekarstw, opieki na bliskimi czy wyprowadzenia psa).

  3. Przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób, choć nie dotyczy to rodzin.

  4. Nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań, chyba że z najbliższymi.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.