AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KORONAWIRUS. Kwarantanna w "Okrąglaku". Pacjent z koronawirusem

DATA: 25 marca 2020 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Kwarantanna na Oddziale Chorób Wenętrznych kaliskiego szpitala. W minioną niedzielę trafił tam pacjent z koronawirusem. O tym, że jest zarażony okazało się trzy dni później.

  Zarażony koronawirusem to 60-letni mężczyzna. Nadal przebywa na oddziale wewnętrznym. Dyrekcja szpitala wydała specjalne oświadczenie.

  - 22 marca o godz. 13.30 do SOR został przyjęty pacjent, który następnie o godz. 17.10 został hospitalizowany w jednoodcinkowym Oddziale Chorób Wewnętrznych II. Miał wykonane badania diagnostyczne w tym tomografię komputerową. Żadne z wykonanych badań nie wskazywały na podejrzenie zakażenia koronawirusem. W poniedziałek 23.03 o godz. 9.00 wobec dalszych wątpliwości diagnostycznych, kierownik oddziału zdecydował o pobraniu posiewu w kierunku koronawirusa, pacjent został poddany izolacji.

  25 marca szpital otrzymał dodatni wynik badania. Decyzją Dyrekcji oddział został zamknięty. Obecnie od momentu powzięcia tej informacji, pacjenci oraz personel oddziału zostali poddani kwarantannie oraz nadzorowi epidemiologicznemu. O całej sytuacji powiadomiony został kaliski SANEPID, konsultant wojewódzki w zakresie chorób zakaźnych, konsultant wojewódzki w zakresie mikrobiologii oraz przedstawiciel Wojewody Wielkopolskiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

  Takie sytuacje, niestety, mimo stosowanych zabezpieczeń, wdrożonych i obowiązujących procedur mogą się zdarzać. Ważne, aby w miarę możliwości reagować na nie błyskawicznie i minimalizować skutki, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo pacjentom i personelowi – informuje dyrekcja szpitala.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.